אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל, איחוד האמירויות והודו ישתפו פעולה להגדיל את היקף הסחר בין שלוש המדינות סיון פרג'

ישראל, איחוד האמירויות והודו ישתפו פעולה להגדיל את היקף הסחר בין שלוש המדינות

ההצהרה על שיתוף הפעולה נמסרה במסגרת המשלחת העסקית Beyond Business של בנק הפועלים ומכון היצוא בדובאי. יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך, ״דובאי הפכה להיות גשר מקשר להודו וליתר מדינות המזרח. בזכות הסכמי אברהם, נפתחו הזדמנויות העסקיות עבור התעשייה הישראלית"

19.10.2021, 15:23 | אליחי וידל, דובאי

ישראל, איחוד האמירויות והודו הודיעו הבוקר כי יתחילו לפעול יחדיו בכדי להגדיל את היקף הסחר בין שלוש המדינות - כך נמסר היום (ג') באירוע שהתקיים בדובאי ובו השתתפו נציגים משלוש המדינות. שלושת הצדדים צפויים לפעול להידוק הקשרים הטרי-לטראליים כאשר המטרה כדי לקדם שיתופי פעולה עסקיים, השקעות הדדיות והרחבה של פעילות עסקית קיימת בישראל, הודו ואיחוד האמירויות.

סך היקף הסחר בין המדינות עומד היום על כ- 64 מיליארד דולר - כשהסחר בין ישראל להודו, וישראל ואיחוד האמירויות נמוך מאוד ביחס לסחר עצום הממדים בין הודו לאיחוד האמירויות שעומד כיום על כ- 59 מיליארד דולר. בהודו כבר הצהירו כי השאיפה שלהם היא להקפיץ את הסחר בין שתי המדינות ל- 115 מיליארד דולר בתוך 5 שנים. מכיוון שכיום הסחר בין ישראל להודו עומד על 2.3 מיליארד דולר, ובין ישראל לאיחוד האמירויות על פחות ממיליארד דולר, השאיפה הנה להגדיל את הסחר הישראלי באמצעות חיזוק שיתוף הפעולה בין שלוש המדינות. זאת בעיקר בתחומים בהם ישראל מצטיינת, כגון ציוד אלקטרוני, סייבר, כימיקלים, דשנים, ציוד רפואי, פרמצבטיקה ועוד.


נציגי ישראל הודו ואיחוד האמירויות, סיון פרג נציגי ישראל הודו ואיחוד האמירויות | סיון פרג' נציגי ישראל הודו ואיחוד האמירויות, סיון פרג


ההצהרה על שיתוף הפעולה נמסרה ביום דיונים במסגרת המשלחת העסקית Beyond Business של בנק הפועלים ומכון היצוא. יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך אמר באירוע: ״דובאי הפכה להיות גשר מקשר להודו וליתר מדינות המזרח. בזכות הסכמי אברהם, נפתחו הזדמנויות העסקיות עבור התעשייה הישראלית, ההזדמנויות הללו פתחו את הכלכלה הישראלית ואת היכולת לעשות עסקים במדינות המפרץ, בהן נוכחות גדולה של מדינות שונות כמו זו של הודו. לאור מגבלות התנועה בשל הקורונה שחווינו לאחרונה, חשיבות הנוכחות באמירויות גדולה יותר, איחוד האמירויות נהית מקום מרכזי להמשך קידום עסקים במגוון תחומים. מכון היצוא ימשיך לקדם את החברות הישראליות ושמח להוביל שיתופי פעולה בינלאומיים רחבים״.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר שהשתתף בפורום אמר: "עם הודו יש לנו כבר יחסים קרובים וחמים מזה שנים ארוכות, וראש ממשלת הודו אף ביקר בישראל פעמים רבות בעבר. עם איחוד האמירויות המצב קצת שונה, שכן עד לפני שנה וקצת, כלל לא היה קשר בין ישראל לאיחוד, וכל קשר מסחרי עם ישראל היה צריך להסתיר. לכן פעלנו רבות בשנה האחרונה בכדי להדק את הקשרים החבריים, הדיפלומטיים והכלכליים בין שתי המדינות וכבר בשנה האחרונה ניתן לראות גידול משמעותי בהיקף הסחר בין ישראל לאיחוד האמירויות".

לדברי היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים, פרופ׳ ליאו ליידרמן, המשולש הודו - איחוד האמירויות - ישראל  הוא בסיס חשוב לניצול הזדמנויות עסקיות עבור המגזר העסקי בישראל. הודו היא כיום הכלכלה השלישית בגודלה בעולם על פי נתוני כוח הקנייה. עם אוכלוסיה של 1.4 מיליארד אזרחים - היא השנייה בגודלה בעולם. "מדובר בגודל שוק עם פוטנציאל עצום עבור יזמים ומשקיעים מישראל, אבל מעבר לסחר במוצרים ובשירותים, חשוב להדגיש שלהשקעות בהודו פוטנציאל מעניין מאד עבור משקיעים מוסדיים ישראליים שמאותגרים על ידי הריביות הנמוכות מאד במדינות המערב ואנו סבורים שלהשקעות בפיתוח וברפורמות של הודו בטווח הבינוני והארוך, אטרקטיביות מנקודת מבט תיק הנכסים״.

לדברי ליידרמן, גם היחסים הכלכליים עם איחוד האמירויות הולכים ומתחממים, וכיום הסחר בין ישראל לאיחוד, שלא היה קיים כלל לפני הסכמי השלום אלא רק באופן לא רשמי, עומד כיום על קרוב למיליארד שקל, ששני שליש מהם זה יבוא לישראל וכשליש יצוא מישראל לאיחוד האמירויות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות