אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית מעלות תרשיחא: "פארק ההייטק משנה מציאות" צילום: אלעד גרשגורן

כנס יזמים ותעשיינים

ראש עיריית מעלות תרשיחא: "פארק ההייטק משנה מציאות"

ארקדי פומרנץ רואה בפארק ההייטק פרויקט ש”יעניק לאזור דחיפה עצומה”. ראש מועצת כפר ורדים, אייל שמואלי: “יש להקל ברגולציה ליזמים”

20.10.2021, 07:34 | שירות כלכליסט

"אני שואב עידוד מרמת ההתעניינות של חברות מובילות במשק, שמגלות כוונות רציניות להקים את מפעלי הייצור והפיתוח שלהן כאן, בפארק התעסוקה וההייטק החדש שלנו. במעלות תרשיחא ובכפר ורדים יש לנו אוכלוסייה צעירה ואיכותית שיכולה להשתלב כאן בתעסוקה המקומית, במקום לנסוע יום יום לאזור חיפה ולאזור המרכז. באזור שלנו יש הרבה מהנדסים ובעלי תארים טכנולוגיים מתקדמים שנאלצים לעזוב למרכז הארץ או לעשות נסיעה של שעה ואף יותר לכל כיוון כדי להגיע למקומות עבודה בתחום ההייטק", אמר ראש עיריית מעלות תרשיחא, ארקדי פומרנץ, בכנס היזמים והתעשיינים לשיווק פארק ההייטק והעסקים אריאל שרון. 

פארק ההייטק החדש צפוי לכלול תעשייה מתקדמת, מרכזים של חברות הזנק, מסחר ומקומות בילוי ולענות על צורכי תושבי הגליל המערבי. 

"עלינו להתמקד בתכנון, קידום וביצוע של פרויקטים מרכזיים משני מציאות, ומיזם כמו פארק ההייטק והתעסוקה הזה הוא דוגמה מובהקת לפרויקט משנה מציאות, כזה שיעניק לנו ולאזור כולו דחיפה עצומה בתחומים רבים", אמר פומרנץ. 

ארקדי פומרנץ ואייל שמואלי, צילום: אלעד גרשגורן ארקדי פומרנץ ואייל שמואלי | צילום: אלעד גרשגורן ארקדי פומרנץ ואייל שמואלי, צילום: אלעד גרשגורן

לדבריו, הפארק המשותף למעלות תרשיחא ולכפר ורדים הוא כלי במאבקן של רשויות מקומיות בפריפריה לצמצם את תופעת ההגירה השלילית של תושבים: "לא נשקוט ונמשיך לדרוש מהממשלה והכנסת לקיים ביתר שאת את החלטות הממשלה שנוגעות למדיניות חיזוק הגליל והגשמת החזון הציוני. הגיעה שעתו של הגליל לצעוד קדימה ולזנק למרכז העשייה הלאומית".

הקמת הפארק החדש סוכמה ב־2018 בין עיריית מעלות תרשיחא לבין מועצת כפר ורדים. הפארק משתרע על 470 דונם, ומשווקים בו עשרות מגרשים לתעשייה ותעסוקה. את המיזם מובילה חברת אפשטיין, ועבודות התשתית בשטח צפויות להתחיל בשנה הבאה.

"כמי שרק לפני כעשור ישב כאן בקהל בכנס יזמים, כשהייתי יזם ותעשיין שהקים במעלות תרשיחא חברה שמעסיקה כ־850 עובדים, אני עד לקשיים הביורוקרטיים שעוברים אנשים שהם פטריוטיים לישראל ולצפון בפרט. על המדינה לעמוד לצד האנשים האלה ולהקל עליהם מן ההיבטים הרגולטוריים", אמר ראש מועצת כפר ורדים, אייל שמואלי. 

"אזורי פיתוח ומסחר לא יספקו לבדם את כל צורכי היזמים. היום הכסף בעולם זול, וליזמים אין בעיה לגייס כסף. ההון האנושי הזמין – הוא החוסר שאיתו מתמודדים היום יזמים, ולכן יש לקדם כאן ועכשיו אוניברסיטה בגליל, כדי שילדינו יוכלו להתבסס ולצמוח בסביבה שבה נולדו וגדלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות