אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורגן סטנלי: אלון מאסק עשוי להיות הטריליונר הראשון בזכות SpaceX צילום: Getty

מורגן סטנלי: אלון מאסק עשוי להיות הטריליונר הראשון בזכות SpaceX

בבנק חוזים שמאסק, שצבר את מרבית הונו מטסלה, יכול להרוויח הרבה יותר כסף מחברת חקר החלל שהקים - שלדברי האנליסט אדם ג'ונס "מאתגרת כל תפיסה רווחת לגבי מה אפשרי". ג'ונס אף מעריך כי החברה, שנמצאת בבעלות פרטית, עשויה להגיע לשווי של 200 מיליארד דולר: "לדבר על החלל לפני SpaceX זה כמו לדבר על האינטרנט לפני גוגל"

21.10.2021, 12:01 | חדשות חוץ

אלון מאסק, הנחשב לאדם העשיר בעולם עם הון אישי המעורך ב-214 מיליארד דולר, עשוי גם להפוך לטריליונר הראשון בעולם - כך לפי ההערכות של בנק ההשקעות האמריקאי מורגן סטנלי. 

בעיתון הגרדיאן דיווחו כי האנליסטים בבנק חוזים שמאסק, שצבר את מרבית הונו העצום מיצרנית המכניות החשמלית טסלה, יכול להרוויח הרבה יותר כסף מחברת חקר החלל שהקים, SpaceX. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי האנליסט אדם ג'ונס, החברה שהוקמה ב-2002 "מאתגרת כל תפיסה רווחת לגבי מה אפשרי ומסגרת הזמן האפשרית מבחינת הרקטות, כלי השיגור והתשתית התומכות". עוד הוסיף: "יותר מלקוח אחד אמר לנו שאם אלון מאסק  יהפוך לטריליונר הראשון, זה לא יהיה בגלל  טסלה. אחרים טענו שספייס X צפויה להפוך לחברה עם השווי הגבוה ביותר בעולם – בכל תעשייה". 

לטענתו של ג'ונס, הרקטות הרב שימושיות של ספייס X, שביכולתן לשגר אנשים ומטען לירח ולמאדים, הן בעלות פוטנציאל לשנות לגמרי את ציפיות המשקיעים לגבי תעשיית החלל. "כפי שלקוח אחד הגדיר זאת – לדבר על החלל לפני החברה זה כמו לדבר על האינטרנט לפני גוגל".

שיגור החללית Inspiration4 של SpaceX ספייס X  הטיסה הראשונה שכל הנוסעים בה היו אסטרונאוטים לא מקצועיים, גטי אימג שיגור החללית Inspiration4 של SpaceX ספייס X הטיסה הראשונה שכל הנוסעים בה היו אסטרונאוטים לא מקצועיים | גטי אימג'ס שיגור החללית Inspiration4 של SpaceX ספייס X  הטיסה הראשונה שכל הנוסעים בה היו אסטרונאוטים לא מקצועיים, גטי אימג

ג'ונס אף מעריך כי ספייס X, שנמצאת בבעלות פרטית, עשויה להגיע לשווי של 200 מיליארד דולר, והשווי הזה יעלה אף יותר לאחר שתתרחב לתעשיות פוטנציאליות נוספות, כמו תשתיות חלל וחקר החלל העמוק.

במכירת מניות משנית שהתקיימה החודש הוערכה החברה ב-100 מיליון דולר, שהפכו אותה לחברה הפרטית עם השווי השני בגובהו בעולם, אחרי חברת האינטרנט בייטדאנס, הבעלים של אפליקציית טיקטוק. מאסק מחזיק ב-48% מספייס X. 

אלון מאסק, צילום: Getty אלון מאסק | צילום: Getty אלון מאסק, צילום: Getty

מאסק עקף בינואר את מייסד אמזון ג'ף בזוס והפך לאדם העשיר בעולם.  מאז הם התחלפו במקומות מספר פעמים, ומוקדם יותר החודש כבש שוב מאסק את פסגת הדירוג לאחר שבבלומברג העריכו את הונו ב-241 מיליארד דולר - 42 מיליארד יותר מבזוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות