אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת דלק הכפילה את היקף ההנפקה בסדרת האג"ח החדשה צילום: רון קדמי, עמית שעל

קבוצת דלק הכפילה את היקף ההנפקה בסדרת האג"ח החדשה

הקבוצה שמנהל עידן ולס קיבלה ביקושים של 522 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרת האג"ח ל"ו, והגדילה את היקף הגיוס ל-360 מיליון שקל

21.10.2021, 13:58 | גולן חזני

קבוצת דלק הכפילה את היקף ההנפקה שלה בסדרת האג"ח החדשה ל"ו ל-360 מיליון שקל. הביקושים בשלב המוסדי של ההנפקה הגיעו ל-522 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט:

הסדרה היא שקלית לא צמודה, בעלת מח"מ של 4.3 שנים, ומובטחת בשעבוד ראשון על יחידות השתתפות של החברה-הבת דלק קידוחים. 

יחס החוב לבטוחה עומד על 100%, כך שהיקף החוב למחזיקי הסדרה מובטח ביחידות השתתפות בעלות שווי זהה. 

הריבית השנתית שנקבעה גבוהה יחסית' בשיעור של 6.2%, אולם שיעור זה עשויי לרדת אם יתקבלו ביקושים גבוהים לאג"ח גם במכרז הציבורי. את ההנפקה הובילה דיסקונט קפיטל חיתום, בהשתתפות לידר הנפקות, אפסילון חיתום, ברק קפיטל ומנורה מבטחים חיתום.

הבשורות הטובות לדלק הן שהסכומים הנדרשים לפירעונות החוב של החברה עד 2022 נמצאים בעצם בקופתה, אחרי גיוס הון של 76 מיליון שקל שביצעה ומכירת נתחים מקרקע בעכו (150 מיליון שקל עבור 75%).

צעדים אלו הביאו לחיזוק משמעותי של תזרים החברה, ולירידה של החוב הפיננסי נטו ל-4.1 מיליארד שקל, נכון לסוף המחצית הראשונה של 2021.

דלק מנוהלת בידי עידן ולס ומצויה בשליטת יצחק תשובה. לפני שנה וחצי עמדה דלק בפני מצוקה קשה, ומחזיקי האג"ח שלה לחצו להסדר חוב שהסתיים בחיזוק ביטחונות. הודות לשורת פעולות שהובילה החברה, התאוששו מאז תשואות האג"ח מהרמות התלת-ספרתיות שאליהן הגיעו, והן נסחרות בתשואה חד-ספרתית.

מימין: מנכ"ל דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה, צילום: רון קדמי, עמית שעל מימין: מנכ"ל דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה | צילום: רון קדמי, עמית שעל מימין: מנכ"ל דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה, צילום: רון קדמי, עמית שעלשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות