אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגיע גם לכאן? טסלה החלה להעלות מחירים בעולם צילום: AP

יגיע גם לכאן? טסלה החלה להעלות מחירים בעולם

לפי פרסומים בארה"ב, טסלה העלתה בסוף השבוע את מחיריהם של כל הדגמים במדינה, בסכומים של בין 2,000 דולר לטסלה מודל Y לונג ריינג', המיועדת להגיע בעתיד הקרוב גם לישראל, ל-5,000 דולר לטסלה מודל X לונג ריינג'; לעת עתה, טסלה לא מעלה את המחירים שלה בישראל - כלומר, מחירה של טסלה 3 בגרסת הבסיס מתחיל ב-192 אלף שקל

24.10.2021, 11:30 | תומר הדר

ימים ספורים בלבד לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים של טסלה, מתחילה היצרנית במהלכים להעלאות מחירים. לפי פרסומים בארה"ב, טסלה העלתה בסוף השבוע את מחיריהם של כל הדגמים במדינה, כאשר היקף העליות נע בין 2,000 דולר לטסלה מודל Y לונג ריינג', שמיועדת להגיע בעתיד הקרוב גם לישראל (כך שמחירה של המודל Y עומד כרגע על 57 אלף דולר לצרכן אמריקאי); לבין 5,000 דולר לטסלה מודל X לונג ריינג', מה שמקפיץ את מחירו של רכב הכביש שטח הבכיר של טסלה ל-105 אלף דולר עבור הצרכן האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט:

לעת עתה, טסלה לא מעלה את המחירים שלה בישראל - כלומר, מחירה של טסלה 3 מתחיל ב-192,459 שקל עבור טסלה 3 בסיסית, 535,313 שקל עבור טסלה מודל S לונג ריינג' ו-590,992 שקל עבור טסלה מודל X לונג ריינג'.

בדיווחיה האחרונים של טסלה לרבעון השלישי פורסם כי היצרנית מכרה 232,101 מכוניות מדגמי טסלה 3 וטסלה מודל Y (היצרנית מחשבת את המכירות של שני הדגמים ביחד), ורק 9,289 מכירות של הדגמים הבכירים של החברה - מודל S ומודל X. יש לציין כי בפועל, מכירתם של טסלה מודל S וגם טסלה מודל X טרם החלה בישראל באופן רשמי, ויתכן בהחלט שהיצרנית אינה ערוכה עדיין למכירה של הדגמים היוקרתיים באמת לציבור הישראלי.

טסלה עמדת הטענה טעינה חשמלית רכב חשמלי, צילום: תומר הדר טסלה עמדת הטענה טעינה חשמלית רכב חשמלי | צילום: תומר הדר טסלה עמדת הטענה טעינה חשמלית רכב חשמלי, צילום: תומר הדר

לדברי גורמים המקורבים לחברה, פניות מטעם טסלה למובילי דעת קהל כבר בוצעו, אך במקרה זה יתכן כי בניגוד לטסלה 3, כאן עלולה טסלה להיתקל בהתנגדות יותר משמעותית של יבואני הרכב הוותיקים: כך, כלמוביל, יבואנית מרצדס נערכת להשיק בישראל בקרוב את מרצדס EQE - מכונית שהיצרנית הגרמנית תכננה מלכתחילה כדי להילחם בטסלה. יתכן בהחלט שישראל מקבלת בהיבט זה עדיפות ממרצדס העולמית, בגלל זמני האספקה של טסלה מודל S ביחס לשוק המקומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות