אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט: 10 מיליארד שקל יוקצו למאבק ב"גלי קורונה עתידיים" ב-2022 טל שחר

בנט: 10 מיליארד שקל יוקצו למאבק ב"גלי קורונה עתידיים" ב-2022

ראש הממשלה הודיע בפתח ישיבתה השבועית כי הסכום יוקצה במסגרת הרחבה חד פעמית של המסגרת התקציבית - "קופסת קורונה" - וזאת, לדבריו, כחלק מ"הפקת הלקחים מהגלים הקודמים". בנט: "אנחנו נערכים במבט צופה פני עתיד, ויוצרים רשת ביטחון כלכלית ורפואית"

24.10.2021, 12:14 | צבי זרחיה

הממשלה תקצה מסגרת תקציבית ("קופסת קורונה") של 10 מיליארד שקל בשנת 2022 למאבק במגפה; כך הודיע הבוקר (א') רה"מ נפתלי בנט בישיבת הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט:

"לצד ההצלחה בשלב הזה בהתמודדות עם הקורונה אנחנו תמיד נערכים במבט צופה פני עתיד. אני מודיע כאן - אנחנו יוצרים רשת ביטחון כלכלית ורפואית של 10 מיליארד שקל לקראת גלי קורונה עתידיים שיכולים לקרות עוד חודש, עוד חצי שנה או בכלל לא. סיכמתי עם שר האוצר אביגדור ליברמן, על מתווה להרחבה חד פעמית של המסגרת התקציבית בשנת 2022, מה שנקרא 'קופסא', במסגרת הפקת הלקחים מהגלים הקודמים", אמר בנט.

ראש הממשלה הוסיף כי "אנחנו יוצאים בימים אלה מגל הדלתא. ירדנו מרף ה-300 חולים קשים הבוקר. לעומת זאת, באירופה וברבות ממדינות העולם Winter is coming והמספרים מזנקים, גם בתחלואה ולצערי גם בתמותה. יש לנו ידע שיכול להיות קריטי עבור מדינות רבות - אנחנו כרגע עברנו את זה. אנחנו משתפים את מדינות העולם בידע הזה באופן רציף ופתוח.

בדיקת קורונה במעבדה ניידת של קופ"ח מכבי, גטי בדיקת קורונה במעבדה ניידת של קופ"ח מכבי | גטי בדיקת קורונה במעבדה ניידת של קופ"ח מכבי, גטי

"ניהול מגפה זה אירוע עם אינספור משתנים והחלטות, אבל לדעתי פיתחנו כאן מודל שבהחלט מעורר עניין בחו"ל -  המודל הישראלי הוא של מדינה פתוחה, המון פעולות קטנות וחדשניות, גם קצת ניסוי וטעייה, חיסונים ואמצעי זהירות, וניהול מיקרו של המצב באופן יומיומי, תוך לקיחת כל השיקולים, לא רק האפידמיולוגיים, בחשבון. במבחן התוצאה - זה עובד. אזרחי ישראל בטוחים", סיכם בנט את דבריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות