אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים יעביר לירושלים שתי יחידות נוספות שלא היו בתכנון צילום: אלכס קולומויסקי

משרד המשפטים יעביר לירושלים שתי יחידות נוספות שלא היו בתכנון

במסגרת המעבר של משרדי הממשלה לירושלים, המשרד יעביר בחודש יוני כ-100 עובדים ששייכים לרשות להגנת הפרטיות ולנציבות הביקורת על הפרקליטות; במקביל, תוכנית רחבת היקף להעברת היחידות הטכנולוגיות לגן חוצבים בעיר נידונה בוועדה המחוזית

24.10.2021, 16:00 | דותן לוי

משרד המשפטים יעביר למשרדים בירושלים כ-100 עובדים נוספים אשר קודם לכן לא תוכננו לעבור אל העיר, כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר בעובדים של הרשות להגנת הפרטיות והנציבות הביקורת על הפרקליטות. יחידות אלה יעברו אל הבניין החדש בקרית הלאום בחודש יוני, לאחר סיום השלמת הבניין המיועד לכך. 


קראו עוד בכלכליסט:


לצד שתי היחידות הללו שמשכנם כעת בת"א מתקיים דיון גם בשאלת העברתה של הרשות להלבנת הון שגם היא פועלת כיום מת"א. 


שר המשפטים גדעון סער, צילום: עמית שאבי שר המשפטים גדעון סער | צילום: עמית שאבי שר המשפטים גדעון סער, צילום: עמית שאבי


יחידות נוספות של משרד המשפטים שכבר הוחלט בעבר על העברתן הן: היחידה להסכמים בינלאומיים ותביעות בינלאומיות, פרקליטות המדינה, המחלקה להנחיית התובעים מוסמכי יועץ ויחידת סייבר, ועדת העזבונות, מינהלת היחידות המקצועיות, ייעוץ וחקיקה, משנה ליועמ"ש בינלאומי כולל המחלקה לתפקידים מיוחדים בינלאומיים, הסנגוריה הציבורית הארצית, ואגף מבקר תלונות נחקרים. 

תוכנית שתרחיב את פארק ההייטק של הר חוצבים בהיקף של כ-150 אלף מ"ר

במקביל ליחידות של משרד המשפטים, יש התקדמות בשלבי האישורים בוועדה המחוזית של תוכנית רחבת היקף להעברת משרדי ממשלה להר חוצבים, אל פרויקט שנקרא "גן חוצבים". התוכנית להר חוצבים תרחיב את פארק ההייטק של הר חוצבים בהיקף של כ-150 אלף מ"ר וצפויה לכלול בעיקר את אגפי המחשוב והטכנולוגיה של משרדי הממשלה. 

בין רשימת היחידות והאגפים שיעברו לגן חוצבים ניתן למנות את היחידות למערכות מידע של משרדי הקליטה, כלכלה ועבודה, הבריאות, התחבורה, רשות האכלוסין, המשרד להגנת הסביבה, ביטחון פנים, האוצר, המשפטים, והרווחה. עוד מתוכננים לעבור, רשות התקשוב הממשלתית שהינה תחת משרד הממשלה ולשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ). 


קרית הלאום ירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי קרית הלאום ירושלים | צילום: אלכס קולומויסקי קרית הלאום ירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי


השטח הגדול ביותר בפרויקט זה מוקצה למשטרה שצפויה להעביר למקום מהמטה הארצי ומבית דגן יחידות כמו מז"פ, אגף התנועה, הדוברות, היחידות הטכנולוגיות והסייבר, מנ"ט (מנהל טכנולוגיות של המשטרה), ומפנ"א (מרכז פניות נהגים ארצי שהינו חלק מאגף התנועה במשטרה). שטח המשרדים שיוקצה לכל היחידות הללו שהן תחת המשטרה נאמד בכ-50 אלף מ"ר. 

לדברי עופר ברקוביץ' יו"ר תנועת התעוררות, "המאבק על העברת משרדי הממשלה לירושלים נושא אט אט פירות. חייבים להמשיך להילחם על משרות איכותיות בירושלים אחרת נאבד אותה. היחידות החדשות במשרד המשפטים או היחידות הטכנולוגיות בהר חוצבים משמעותיות להשארת צעירים ולשילוב האןכלוסיות השונות במעגל התעסוקה. נמשיך להוביל בהתעוררות את המאבק הזה לחיזוקה הכלכלי של ירושלים".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "יחידות המטה של משרד המשפטים וההנהלות של יחידות המשרד עתידות לעבור למבנה חדש בקרית הלאום. שטח מתחם המשרדים שמיועד למשרד המשפטים בקרית הלאום הינו בהיקף של 35 אלף מטר, והוא יאחד יחידות המטה והנהלות המשרד הפזורות כיום במבנים שונים בירושלים וכן את ההנהלות של יחידות המשרד שנמצאות כיום בתל אביב. המתחם צפוי לשמש כ-1,850 עובדים".

"יחידות המטה של משרד המשפטים וההנהלות של יחידות המשרד עתידות לעבור למבנה חדש בקרית הלאום. שטח מתחם המשרדים שמיועד למשרד המשפטים בקרית הלאום הינו בהיקף של 35 אלף מטר, והוא יאחד יחידות המטה והנהלות המשרד הפזורות כיום במבנים שונים בירושלים וכן את ההנהלות של יחידות המשרד שנמצאות כיום בתל אביב. המתחם צפוי לשמש כ-1,850 עובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות