אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל התעופה הית'רו: התאוששות במספר הנוסעים לא צפויה לפני 2026 צילום: רויטרס

נמל התעופה הית'רו: התאוששות במספר הנוסעים לא צפויה לפני 2026

הנהלת הנמל בלונדון דיווחה שההפסדים מתחילת המגפה הגיעו כבר ל-3.4 מיליארד פאונד. לדבריהם, למרות העלייה בטיסות בשלושת החודשים האחרונים "להתאוששות התחבורה האווירית דרך ארוכה. זו עלולה להיות נחיתה קשה אם היא לא תתרחש"

26.10.2021, 13:33 | חדשות חוץ

נמל התעופה הית'רו הזהיר שהתאוששות במספר הנוסעים לא צפויה לפני שנת 2026, זאת למרות העלייה במספר הנוסעים בשלושת החודשים האחרונים. 


קראו עוד בכלכליסט:


הנהלת הנמל דיווחה שההפסדים מתחילת המגפה הגיעו כבר ל-3.4 מיליארד פאונד. לדברי ההנהלה, התחבורה האווירית הבינלאומית יכולה להיות "על סף התאוששות", אך גם שהיא עומדת בפני "דרך ארוכה". 


מטוסים של בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית מטוסים של בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית'רו, לונדון | צילום: רויטרס מטוסים של בריטיש איירווייז בנמל התעופה הית


נמל התעופה הית'רו דיווח על צמיחה רבעונית במספר הנוסעים לראשונה מאז תחילת המגפה, בעקבות הקלת מגבלות התנועה. מספרי הנוסעים בשלושת החודשים שהסתיימו בספטמבר עלו ל-28% לעומת הרמה לפני המגפה, בעוד כמות המטען הגיעה ל-90% מרמותיה בתקופה המקבילה ב-2019. אך למרות העלייה בחודשים האחרונים, הפסדיו של הנמל גדלו השנה. 

מספר הנוסעים בתשעת החודשים הראשונים של 2021 הגיע ל-10.2 מיליון, לעומת 19 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. כתוצאה מכך דיווח נמל הית'רו על הפסד של יותר ממיליארד פאונד בתשעת החודשים האלה, לעומת הפסד של 786 מיליון פאונד באותם חודשים ב-2020. 


נמל התעופה הית נמל התעופה הית'רו בקורונה, לונדון | צילום: רויטרס נמל התעופה הית


נחיתה קשה?

הנהלת השדה הזהירה כי תנועת הנוסעים עלולה שלא להתאושש במלואה במשך חמש שנים. ג'ון הולנד-קיי, מנכ"ל הית'רו, אמר שבריטניה נמצאת "על סף התאוששות שתרים את הביקוש, תיצור משרות איכותיות חדשות, ותחזיר את בריטניה לחיים. אך זו עלולה להיות נחיתה קשה אם היא לא תתרחש".

הוא גם קרא למיקוד בתוכנית החיסונים העולמית, כדי שזו תאיץ את הפתיחה המחודשת של התחבורה הבינלאומית ללא צורך בבדיקות, וקרא לרגולציה כלכלית "הוגנת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות