אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוגורי ופבריק מוכיחות: יוניקורן זה לא רק סייבר ופינטק צילום: Fabric

כלכליסט-טק

אוגורי ופבריק מוכיחות: יוניקורן זה לא רק סייבר ופינטק

שתי החברות הישראליות שגייסו היום לפי שווי של יותר ממיליארד דולר מלמדות לא רק על עוצמת תעשיית ההייטק המקומי, אלא בעיקר על משהו שלא היה בישראל בעבר

26.10.2021, 16:06 | מאיר אורבך

עוד גיוס לפי שווי של מיליארד דולר? יוניקורן כבר לא ממש מרגש את התעשייה המקומית, שרואה כאלה אחת לשבוע, ושווי של מעל ל-3 ו-4 מיליארד דולר הפך להיות חלק מהנוף. אבל היום הצליחו שתי חברות ישראליות להוכיח שישראל היא לא רק פינטק וסייבר. אוגורי ופבריק, שתי חברות שעוסקות בשני תחומים שונים לחלוטין, חשפו היום גיוסי ענק של 180 ו-200 מיליון דולר בהתאמה - שתיהן לפי שווי של מעל מיליארד דולר.

אוגורי לא רק שאינה סייבר או פינטק היא בכלל התחילה מחיפה בתחום הכה קשוח של חיישנים לתעשייה - Industry 4.0. תחום זה הביא בשנים האחרונות מעט מאוד נחת למשקיעים, שראו אקזיטים לא משמעותיים וחברת סייבר אחת שגם הצליחה לבלוט קלארוטי. למרת כל זאת הצליחה היום אוגורי לגייס 180 מיליון דולר, בהובלת שני תאגידי תעשייה ענקים, בייקר יוז, לשעבר GE, ושניידר אלקטריק, ולהראות שיוניקורן זה לא רק סייבר.

פבריק, שמקימה מחסנים לוגיסטיים רובוטיים, הגדילה לעשות. כל חברה שמגיעה ליוניקורן מתגאה בקצב צמיחה מטורף ומכירות שלא נגמרות. פבריק מודה בכל פה ששנת 2020 היתה אמנם שנה טובה, אבל קשוחה מאוד בגלל הקורונה, והסיבה שהיא מגייסת עכשיו הרבה כסף היא כי היא באמת צריכה אותו להקים את המרכזים האלה. לא בשביל לרפד חשבון בנק, ולא כדי לנפח לחברה את השווי. החברה צריכה את הכסף כי יש לה חוזים לא מעטים שהיא רוצה להוציא לפועל.

שתי החברות מוכיחות לא רק את עוצמת תעשיית ההייטק המקומית, אלא בעיקר מה שלא היה בישראל בעבר והוא רוחב היריעה: חברות ישראליות יכולות להיות מובילות גם בתחומים שבעבר לא שמענו על חברות ישראליות שם: תעשייה, לוגיסטיקה ועוד. 


מייסדי אוגורי גל שאול וסער יוסקוביץ מייסדי אוגורי גל שאול וסער יוסקוביץ' | צילום: Augury מייסדי אוגורי גל שאול וסער יוסקוביץ


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות