אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין יורד מתחת ל-60 אלף דולר; ואיזה מטבע דיגיטלי מזנק השבוע ב-100%? בלומברג

הביטקוין יורד מתחת ל-60 אלף דולר; ואיזה מטבע דיגיטלי מזנק השבוע ב-100%?

שוק הקריפטו הוריד הילוך מקרנות ה-ETF על החוזים העתידיים של הביטקוין, שמתחילות כבר להציף את וול סטריט; המשקיעים מצדם פוזלים למטבע אחר, שמנתר החודש ב-700% לשיא

27.10.2021, 11:54 | נועם לנדמן

טירוף קרנות ה-ETF על החוזים העתידיים של הביטקוין, שהרימו את המטבע לשיא שנרשם ברביעי שעבר על 67 אלף דולר, תם לפחות לעת עתה. מחירו של הביטקוין יורד היום מתחת ל-60 אלף דולר, בזמן שקרן סל שלישית על החוזים של המטבע נכנסת לוול סטריט, ובשוק הקריפטו כבר לא מתרשמים.


קראו עוד בכלכליסט:


יומיים לאחר הבכורה של ProShares, קרן ה-ETF הראשונה בוול סטריט שמתבססת על החוזים העתידיים של המטבע הדיגיטלי (תחת הסימול BITO), הגיע תורה של קרן ולקירי Valkyrie Investments, שקיבלה את אישור הרגולטור (ה-SEC). קרן ETF שלישית שנקראת בשם VanEck Bitcoin Strategy החלה להיסחר השבוע. הסימול שלה - XBTF.


ביטקוין, נסיגה של 7,000 דולר מהשיא, בלומברג ביטקוין, נסיגה של 7,000 דולר מהשיא | בלומברג ביטקוין, נסיגה של 7,000 דולר מהשיא, בלומברג


אבל למרות הכניסה של הביטקוין לוול סטריט, מטבע אחר צד את עיניהם של חובבי הקריפטו: מטבע השיבה אינו (Shiba Inu) שהחל להיסחר רק בשנה שעברה, רשם זינוק משמעותי בערכו רק לפני שלושה שבועות, אחרי שמייסד טסלה אלון מאסק צייץ בטוויטר תמונה של גור הכלבים שלו, פלוקי. מטבע השיבה קרוי על שם גזע כלבי צייד יפני, והוא נסק ב-367% בשבעת הימים שחלפו לאחר הציוץ. 

שיבה נוסד בשנה שעברה על ידי אדם אנונימי המכנה עצמו ריושי (Ryoshi) ואתר המטבע ברשת מתייחס אליו כאל "מטבע מם (meme token) מבוזר שהתפתח למערכת נמרצת". 

אך למרות הרמזים העבים לתמיכה בשיבה אינו, חשף אתמול מאסק כי אינו מחזיק במטבע, אלא רק בביטקוין, באת'ר ובדוג'קוין שמגמת המסחר בו בשנה האחרונה נקבעה כמעט לחלוטין מציוציו. 


Floki גור הכלבים של אלון מאסק, צילום מסך: טוויטר Floki גור הכלבים של אלון מאסק | צילום מסך: טוויטר Floki גור הכלבים של אלון מאסק, צילום מסך: טוויטר


מאסק ידוע כחובב מטבעות קריפטו, ובכלל כאלה שנקשרים לכלבים - על הדוג'קוין צייץ בשנה האחרונה ללא הרף וגרם לזינוק במחירו, והמטבע אף נכלל בין ה-5 הגדולים לפי שווי שוק.

יחד עם זאת, הודאותו של מאסק כי אינו מחזיק בשיבה, לא שינתה את המגמה במטבע שממשיך להתחזק, וכבר קופץ השבוע ב-100%, ומתחילת החודש ביותר מ-700%. הוא קופץ היום ב-30%, רושם שיא ונסחר במחיר של 0.0000595 דולר. שווי השוק שלו - 24.3 מיליארד דולר, והוא המטבע הדיגיטלי ה-11 בגודלו לפי שווי שוק. 

ברקע, בקשה (בליווי של 325 אלף חתימות) שהוגשה לפלטפורמת המסחר הפופולארית בקרב משקיעי הקריפטו - רובינהוד, לרשום את המטבע למסחר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות