אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמיליון ביקורות שנשלחו ב-2020 לטריפ אדווייזר - מזויפות צילום: גטי אימג'ס

כמיליון ביקורות שנשלחו ב-2020 לטריפ אדווייזר - מזויפות

על פי דו"ח השקיפות שפרסמה החברה, מדובר בכ-3.6% מסך הביקורות שנשלחו לאתר. עוד עולה, כי טריפ אדווייזר הסירה ביקורות בתשלום מ-131 מדינות. מלבד ביקורות שקריות, נדחו בשנה שעברה יותר משני מיליון ביקורות כיוון שהכילו שפה גסה, קראו להפרת הנחיות קורונה, הכילו הערות גזעניות וכו'

27.10.2021, 12:50 | חדשות חוץ

קרוב למיליון ביקורות שנשלחו לאתר טריפ אדווייזר – כ-3.6% מסך הביקורות שהוגשו לו – נמצאו כמזויפות ע"י האתר בשנה שעברה. בדו"ח השקיפות השני שלה, והראשון המפורסם מאז 2019, פלטפורמת התיירות אמרה ש-67% מהביקורות המזויפות זוהו לפני שהופיעו בפלטפורמה, ע"י האלגוריתם של החברה. 

קראו עוד בכלכליסט:

ב-2019 פורסם ניתוח של ארגון הצרכנות Which? לפיו מתוך 250,000 ביקורות בתי מלון שהופיעו באתר, אחת מתוך שבע הייתה חשודה בזיוף, טענה שהאתר כינה "פשטנית". הדוח שפורסם היום, מכיל גם פרטים על ביקורות בתשלום, תופעה שנוצרה ע"י הדחף העסקי להעלות דירוגים באמצעות ביקורות חיוביות. החברה אמרה שהסירה ביקורות בתשלום מ-131 מדינות בשנה שעברה, כולל ביקורות רבות שמקורן בהודו – אם כי לא בהכרח כאלה העוסקות בעסקים שנמצאים בהודו. 


המלצה של טריפ אדווייזר, צילום: גטי אימג המלצה של טריפ אדווייזר | צילום: גטי אימג'ס המלצה של טריפ אדווייזר, צילום: גטי אימג


רוסיה, שעמדה בראש רשימת מדינות המקור לביקורות בתשלום, נשרה אל מחוץ לעשירייה הפותחת השנה. החברה אמרה גם שחוקריה זיהו 65 אתרים חדשים של ביקורות שקריות בתשלום, ושהיא חסמה רישום של 372 אתרי ביקורות בתשלום בשנה שעברה. "בעוד סך הביקורות המופיעות אצלנו ירד לאור ההאטה בתחום התיירות, ביקורות מזויפות – שכמובן אינן אותנטיות – לא היו כפופות לאותה מגמה. הצוות שלנו עושה עבודה טובה בלזהות תרמיות, ולכן החלק היחסי של ביקורות שדחינו או הסרנו גדל, לעומת הרמות של לפני המגפה", לדברי הדוח. 

אך ביקורות שקריות אינן היחידות המוסרות מהאתר. בסך הכל נדחו בשנה שעברה יותר משני מיליון ביקורות (8.6% מסך הביקורות שהוגשו לאתר), למשל כיוון שהכילו שפה גסה, קראו להפרת הנחיות קורונה, הכילו הערות גזעניות, או תקפו אתרי תיירות על שקיימו את תקנות הקורונה. מגפת הקורונה גרמה גם לכך שמספר ביקורות התיירות באוגוסט של השנה שעברה עמד על חצי מזה של אוגוסט 2018, עקב הירידה בתיירות העולמית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות