אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM קונה ממקדונלד'ס חטיבה טכנולוגית שהוקמה על ידי ישראלים צילום: שאטרסטוק

כלכליסט-טק

IBM קונה ממקדונלד'ס חטיבה טכנולוגית שהוקמה על ידי ישראלים

ענקית המחשוב תרכוש בכפוף לאישור רגולטורי, את מעבדות McD Tech Labs, שהוקמו על בסיס חברת אפרנטה מיסודם של איתמר אראל ומשה לוקס - וזאת כדי לפתח את טכנולוגיית ההזמנות האוטומטיות מבוססת הקול המשמשת לדרייב ת'רו. במקביל, IBM תסייע למקדונלד'ס לפתח את השימוש בטכנולוגיה בשווקים ברחבי העולם

28.10.2021, 17:00 | מאיר אורבך

ענקית המחשוב IBM הודיעה היום על הסכם חדש עם ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס, במסגרתו תרכוש את מעבדות McD Tech Labs, על מנת להאיץ ולשפר את הפיתוח והפריסה של טכנולוגיית ההזמנות האוטומטיות (AOT ,Automated Order Taking). סכום העסקה לא פורסם.


קראו עוד בכלכליסט:


חטיבת McD Tech Labs של מקדונלד'ס קמה בשנת 2019 לאחר שענקית המזון המהיר רכשה את חברת Apprente, והקימה את החטיבה על בסיס חברה זו. אפרנטה, ממאונטיין וויו קליפורניה, שנוסדה ב-2017 על ידי הישראלים ד"ר איתמר אראל וד"ר משה לוקס ומתמחה בפיתוח ממשקי בינה מלאכותית מבוססי שיח וקול, שמאפשרים הזמנה בנקודות מכירה בעזרת דיבור, תוך תמיכה במגוון שפות ומבטאים.

ההסכם בין מקדונלד'ס ל-IBM הוא חלק ממהלך רחב של שיתוף פעולה בין שתי החברות להרחבת הפיתוח של טכנולוגיות הזמנה אוטומטית, כדי להפוך את חוויית הלקוח לנוחה וייחודית. IBM, עם יכולות מתקדמות מאוד בתחום ניתוח והבנת שפה טבעית, תסייע למקדונלד'ס להרחיב את השימוש בטכנולוגיות הללו בשווקים נוספים ולהטמיע יכולות בשפות ומבטאים שונים, ותאפשר מגוון רחב של שימושים.

העסקה צפויה להיסגר בדצמבר

העסקה בין IBM ומקדונלד'ס כפופה לאישורים רגולטוריים ותנאי סקירה נוספים, והיא צפויה להיסגר במהלך חודש דצמבר השנה. עם סגירת ההסכם צוותי McD Tech Labs יהפכו לחלק מחטיבת הענן והתוכנה הקוגנטיבית של IBM.


מקדונלד מקדונלד'ס drive thru | צילום: שאטרסטוק מקדונלד


ביוני, מקדונלד'ס הודיעה שהיא משיקה תוכנית פיילוט להזמנה קולית ב-10 מסעדות דרייב-ת'רו בשיקאגו. על פי תוצאות הפיילוט, המחשבים שביצעו את ההזמנות הראו 85% דיוק בלקיחת ההזמנה ורק ב-20% מההזמנות היה צורך בתיקונים מול נציגים בדלפק ההזמנות. מנכ"ל מקדונלדס, כריס קמפצ'ינסקי, אמר כי הרשת תרחיב את השימוש בטכנולוגיות קול בכל מסעדות הדרייב-ת'רו שלה עד 2026.

כזכור מקדונדלס רכשה בעבר את חברת ינמיק יילד הישראלית שעוסקת בפרסונזליזציה. לאחרונה אף הודיעה מקדונלד'ס על כוונתה למכור חלק מהחברה הישראלית שרכשה ואינה קשורה לרכישה של IBM.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות