אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרץ חוברת לאובר - תציע לנהגים להשתמש ב-50 אלף מכוניות טסלה צילום: שאטרסטוק

הרץ חוברת לאובר - תציע לנהגים להשתמש ב-50 אלף מכוניות טסלה

נהגי אובר יוכלו יוכלו לשכור מכוניות טסלה מהרץ במקום להשתמש ברכב הפרטי; בתחילת השבוע הודיעה חברת השכרת הרכב על הזמנת ענק של 100 אלף מכוניות טסלה

28.10.2021, 18:12 | חדשות חוץ

חברת השכרת הרכב הרץ הודיעה אתמול כי תספק 50 אלף מכוניות טסלה לרשת הנסיעות השיתופיות של אובר - במסגרת ההסכמות בין הצדדים נקבע שהמכוניות יהיו זמינות לשימוש נהגי אובר עד לשנת 2023. 


קראו עוד בכלכליסט:


החל מ-1 בנובמבר השנה, נהגי אובר יוכלו לשכור מכוניות טסלה מהרץ בלוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, סן דייגו, ווושינגטון הבירה, במקום להשתמש ברכביהם האישיים. בשבועות הקרובים האפשרות הזאת צפויה להתרחב למדינות נוספות. 

מבחינת הרץ זהו צעד נוסף במאמץ לייצר מומנטום מחודש לאחר היציאה מפשיטת רגל - ממש יומיים לפני הדיווח על העסקה עם הרץ הודיעה חברת השכרת הרכב על הזמנת ענק של 100 אלף מכוניות מטסלה, בסכום הנאמד ב-4.4 מיליארד דולר. ההודעה הקפיצה את שווי השוק של טסלה לראשונה למעל טריליון דולר. 


צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק


מכוניות הטסלה שהרץ מתכננת להוסיף לרשת של אובר יגיעו גם מהזמנת ענק זו וגם מהזמנות מתוכננות עתידיות. לדברי , כך אמר מארק פילדס, המנכ"ל הזמני של החברה, העסקאות האמורות משקפות מהלך אסטרטגי שלם, הכולל חידוש צייר הרכב ושימוש בטכנולוגיות חדשות על מנת לשפר את הניהול הלוגיסטי ולספק אפשרויות נרחבות יותר ללקוחות - במיוחד בכל הקשור לכלי רכב חשמליים. 

חברת השכרת הרכב, המבקשת להפוך את הצי שלה - הכולל כ-500 אלף כלי רכב - לחשמלי, הודיעה במסגרת הדיווח על העסקה עם טסלה כי תתקין אלפי עמדות טעינה בסניפים שלה. ללקוחות שישכרו טסלה מודל 3, תהיה גישה ל-3,000 עמדות הטעינה המהירה של טסלה ברחבי אירופה וארה"ב.

הרץ מספקת מכוניות לנהגים של אובר ושל המתחרה ליפט מאז 2016. עבור אובר, השותפות מהווה צעד נוסף במחויבותה לעבור למכוניות מונעות בחשמל בלבד בארה"ב עד 2030. החברה משלמת לנהגים תמריץ של דולר  נוסף עבור כל נסיעה שמבוצעת במכונית חשמלית. ליפט הבטיחה גם היא לעבור לחישמול מלא עד 2030. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות