אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות מאכזבים: אמזון מציגה הרעה בכל הפרמטרים רויטרס

דו"חות מאכזבים: אמזון מציגה הרעה בכל הפרמטרים

ענקית המסחר המקוון דיווחה על הכנסות של כ-111 מיליארד דולר ברבעון השלישי לעומת צפי ל-111.8 מיליארד יותר; הרווח הנקי עמד על 6.12 דולר למניה בלבד לעומת תחזית לכמעט 9 דולר למניה; היא מספקת צפי מאכזב להכנסות ולרווח התפעולי ברבעון הרביעי; המנכ"ל ג'אסי מסביר זאת בין היתר בשיבושים בשרשאות האספקה ובקפיצה בעלויות התובלה הימית; המניה ירדה ב-4.5% במסחר המאוחר

28.10.2021, 23:09 | סופי שולמן

אמזון דיווחה הלילה (ה') על הכנסות של 110.8 מיליארד דולר ברבעון השלישי לעומת ציפיות ל-111.8 מיליארד דולר. ברווח הנקי שעמד על 3.2 מיליארד דולר ההחמצה עמוקה אף יותר - עם רווח של 6.12 דולר למניה לעומת תחזיות לרווח של 8.96 דולר. המניה, שננעלה בסגירה בעלייה של 1.6%, ירדה במסחר המאוחר ב-4.5%.


קראו עוד בכלכליסט:


הדו"חות הכספיים של אמזון הציגו הרעה בכל הפרמטרים ובעיקר בכל הקשור לרווחיות ותזרים מזומנים שצנח ל-2.6 מיליארד דולר ב-12 החודשים האחרונים לעומת 29.5 מיליארד דולר ב-12 החודשים המקבילים לפני שנה. 

מדובר בתוצאות מפתיעות לאחר שגוגל ומיקרוסופט המשיכו להציג קצב צמיחה מהיר וביצועים מעל הציפיות. יתרה מכך, אמזון סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הרביעי שאמור להיות הרבעון החזק ביותר של החברה לנוכח מבצעי המכירות הרבים שחלים בו. ההכנסות צפויות לנוע בין 130 ל-140 מיליארד דולר, מה שמשקף קצב צמיחה של 4%-12% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020. הרווח התפעולי ינוע בטווח רחב מאוד בין אפס ל-3 מיליארד דולר וזאת לעומת רווח תפעולי של 6.9 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2020. באמזון מסבירים את התנודתיות הרבה הצפויה בחוסר ודאות הקשור לקורונה וכן תנודות מטבע. 

המנכ"ל אנדי ג המנכ"ל אנדי ג'אסי | צילום: רויטרס המנכ"ל אנדי ג

אמזון הניחה את היסודות לאכזבה עוד ביולי האחרון כאשר סיפקה מראש תחזית חלשה יחסית עם טווח מאוד רחב.  

באמזון מסבירים את הירידה בכך ש-2020 הייתה שנה חריגה בעקבות הקורונה והסגרים שהובילו להגברת קניות אונליין. 

אנדי ג'אסי, מנכ"ל אמזון הטרי שהחליף את המייסד ג'ף בזוס ברבעון הקודם, אמר עם פרסום הדו"חות כי החברה מתמודדת עם קושי במציאת כוח אדם, עלייה בעלויות העובדים, שיבושים בשרשאות האספקה וקפיצה בעלויות התובלה הימית. למעשה, אלה הם המאפיינים שנכונים היום כמעט לכל עסק, ואמזון משקפת בכך היטב את הקשיים שנולדו בעקבות מגפת הקורונה. ג'אסי ציין כי כל הגורמים האלו יפעלו לעלייה של כמה מיליארדי דולרים בהוצאות התפעול בעיקר לקראת עונת החגים המתקרבת. 

תחום הענן AWS המשיך בקצב צמיחה גבוה של 39% עם הכנסות של 16.1 מיליארד דולר ברבעון השלישי . 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות