אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מעדכנת: מחזיקים ב-20% מחברת הרכב החשמלי ריוויאן יצרן

אמזון מעדכנת: מחזיקים ב-20% מחברת הרכב החשמלי ריוויאן

בין הפיתוחים של הסטארט-אפ גם רכבים מסחריים גדולים, שכ-10,000 מהם יהיו בשימוש אמזון כבר בשנה הבאה; שווי האחזרות של ענקית המסחר המקוון בחברה - כמעט 4 מיליארד דולר

30.10.2021, 08:41 | חדשות חוץ

אמזון חשפה אתמול (ו') כי היא בעלת אחזקות בריוויאן אוטומוטיב (Rivian Automotive), חברת סטארט-אפ המפתחת רכב חשמלי, כולל רכבים מסחריים גדולים המיועדים לביצוע משלוחים, כך לפי דיווח באתר CNBC. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), נכון לסוף חודש ספטמבר אמזון הייתה בעלת אחזקות של 20% בריוויאן, וזאת בשווי של 3.8 מיליארד דולר - עלייה מ-2.7 מיליארד דולר נכון ל-31 בדצמבר. במסמכים נפרדים שהגישה ענקית המסחר המקוון לרגולטורים מוקדם יותר החודש חשפה כי השקיעה עד כה מעל 1.3 מיליארד דולר בריוויאן. 


מכונית של ריוויאן, יצרן מכונית של ריוויאן | יצרן מכונית של ריוויאן, יצרן


בתחילת החודש הגישה ריוויאן תשקיף לפני הנפקה ומסרה כי בכוונה להיסחר בנאסד"ק תחת הסימול RIVN. התשקיף חשף פרטים נוספים על הקשר בין החברה ואמזון, וכן הפסד בסך מיליארד דולר במחצית הראשונה של השנה הנוכחית. על פי התכנון, היא תבצע את ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) בחודש נובמבר. 

לפי ריוויאן, לאמזון יש זכויות בלעדיות על רכבי המשלוחים החשמליים שהיא מייצרת למשך ארבע שנים לפחות וזכות ראשונים בתקופה שלאחר מכן. אמזון הזמינה 100 אלף  כלי רכב עד 2030, ובחברה מתכננים שיהיו להם 10,000 כלי רכב חשמליים של ריוויאן בשימוש כבר בשנה הבאה. 

יצרנית הרכב האמריקאית פורד היא גם בעלת אחזקה בריוויאן - של מעל 5%. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות