אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פירוק הוניגמן: הנושים יקבלו עוד כ-5 מיליון שקלים צילום: אריאל בשור

בלעדי

פירוק הוניגמן: הנושים יקבלו עוד כ-5 מיליון שקלים

בחודשים האחרונים, התנהל הליך הידברות בין נאמן קופת פשיטת הרגל למפרקי חברת הוניגמן במעורבותו של הכנ"ר והוסכם כי סכום החוב שיאושר יעמוד על 77.5 מיליון שקל. אולם, לאור העובדה שנכסים רבים של האחים הוניגמן כבר מומשו, אין לצפות כי נושי הוניגמן יראו את כל סכום התביעה

01.11.2021, 08:42 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר, כי תביעת החוב שהגישו המפרקים של חברת האופנה הוניגמן ובניו לנאמן לנכסי בעלי הוניגמן לשעבר, האחים יעקב ומיכה הוניגמן המצויים בהליך פשיטת רגל תעמוד על סכום של כ-77.5 מיליון שקל. בכך אישר בית המשפט את בקשת המפרקים, עוה"ד קרן רייכבך-סגל, פיני יניב ורו"ח בועז גזית וכן הנאמן לנכסי האחים הוניגמן, עו"ד נדב לב. ההסכמות הושגו לאחר שנציג הכנ"ר עו"ד אלון בריל המליץ על הכרה בחוב של 77.5 מיליון שקל. לאור העובדה שנכסים רבים של האחים הוניגמן כבר מומשו ואין לצפות כי נושי הוניגמן יראו את כל סכום התביעה. הערכה היא כי נושים של הוניגמן צפויים לקבל סכום נוסף של כ- 5 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט:חנות הוניגמן, צילום: אריאל בשור חנות הוניגמן | צילום: אריאל בשור חנות הוניגמן, צילום: אריאל בשור


יש לציין כי המפרקים של חברת הוניגמן הגישו בתחילה לתיקי פשיטת הרגל של האחים הוניגמן תביעות חוב בהיקף של 240 מיליון שקל. המפרקים הסכימו להפחתת סכום התביעה כי היו מספר נושים שהיו נושים גם בתיק הפירוק של החברה וגם בתיק פשיטת הרגל ולכן נוצרה חפיפה. תביעת החוב הוגשה לאחר שהמפרקים טענו בין השאר בדו"ח שהגישו לבית משפט כי מבין נכסיה של חברת הוניגמן, היווה המלאי נכס עיקרי במאזן (כ-77% מנכסיה השוטפים של החברה), אולם "מלאי החברה כפי שהוצג בדוחותיה הכספיים היה גבוה בכ-63 מיליון שקל לעומת המלאי שהיה קיים בפועל. ניפוח זה בוצע בהדרגה לאורך השנים שקדמו לקריסת החברה על ידי בעליה, מנהליה ונושאי תפקידים בה, תוך ששומרי הסף של החברה התעלמו מתמרורי אזהרה בסיסיים שהיו אמורים לעורר ספקות לגבי אמיתות הנתונים".

כאמור, בחודשים האחרונים, התנהל הליך הידברות בין נאמן קופת פשיטת הרגל למפרקי חברת הוניגמן במעורבותו של הכנ"ר והוסכם כי סכום החוב שיאושר יעמוד על 77.5 מיליון שקל. השופט חגי ברנר אישר בשישי את ההסכמות. 


מימין רו”ח בועז גזית ועו”ד קרן רייכבך סגל, צילום: אוראל כהן מימין רו”ח בועז גזית ועו”ד קרן רייכבך סגל | צילום: אוראל כהן מימין רו”ח בועז גזית ועו”ד קרן רייכבך סגל, צילום: אוראל כהן

רשת הוניגמן שהיתה  בבעלות האחים  יעקב ומיכה הוניגמן קרסה בהפתעה בראשית שנת 2018 כאשר הגישה אז לבית משפט המחוזי בקשת הקפאת הליכים עם חובות בסך של כ-235  מיליון שקל. בין נושי הרשת שנפגעו הבנקים שסיפקו לה אשראי ונותרו עם חשיפה של עשרות מילוני שקלים, משכירי נכסים ועוד. האחים הוניגמן נכנסו אף הם להליך של פשיטת רגל והווילות שלהם נמכרו ב-26 מיליון שקל.

עו"ד נדב לב, הנאמן לנכסי האחים הוניגמן מסר בתגובה: "הנאמן שמח כי עלה בידו להפחית את תביעת המפרקים כך שהיא תעמוד על שליש מסכומה המקורי. הפחתה זו תאפשר חלוקת דיבידנד גבוה יותר לשאר הנושים של האחים הוניגמן. טובת הנושים לנגד עיננו ולאור עיקרן זה אנו מנהלים את התיק". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות