אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שערי דיסנילנד שנגחאי נסגרו עם 34 אלף איש בפנים, בגלל חולת קורונה צילום: AP

שערי דיסנילנד שנגחאי נסגרו עם 34 אלף איש בפנים, בגלל חולת קורונה

האישה מעיר סמוכה לפארק סיפרה שביקרה בפארק בסוף השבוע ובתוך דקות הוא נסגר. עשרות אלפי המבקרים עברו בדיקות ונשלחו לבידוד של 24 שעות. בסופו של דבר כולם יצאו שליליים

01.11.2021, 17:40 | חדשות חוץ

בפארק דיסנילנד שנגחאי נשמעה אתמול (א') הודעה על סגירת שערים מיידית – אין יוצא ואין בא. יותר מ-30 אלף מבקרים, כולל אלפי ילדים, לא יכלו להמשיך ולבקר במתקנים ולא לצאת מהפארק. 

קראו עוד בכלכליסט:

כל זה קרה לאחר שמוקדם יותר באותו היום אישה שאובחנה כחולה בקורונה בעיר Hangzhou הסמוכה, סיפרה שביקרה בפארק בסוף השבוע. תוך דקות הועברה הודעה לממשל המקומי, וזה הורה על סגירה מיידית של הפארק (שפועל תחת מגבלות קורונה מחמירות). 

הסגר בדיסנילנד שנגחאי , צילום: AP הסגר בדיסנילנד שנגחאי | צילום: AP הסגר בדיסנילנד שנגחאי , צילום: AP

עובדי מערכת הבריאות והמשטרה מיהרו להגיע לאתר לאחר שהתקבלה ההודעה על האישה החולה וסגירת הפארק, על מנת להוציא לפועל מהלך בדיקות מהיר ורחב היקף. במקביל הודיעה ההנהלה לציבור הרחב שהפארק לא מקבל יותר אורחים ושהוא יישאר סגור גם היום (ב') ומחר.

אלפי המבקרים נדרשו לעבור בדיקת קורונה ורק בשעות הלילה, לאחר המתנה ממושכת, ולאחר שהתברר שאף אחד מהם אינו חולה, נפתחו השערים. 

הסגר בדיסנילנד שנגחאי , צילום: AP הסגר בדיסנילנד שנגחאי | צילום: AP הסגר בדיסנילנד שנגחאי , צילום: AP

ואולם המבקרים לא שוחררו לביתם אלא הועברו לבתי מלון הצמודים לפארק לבידוד של 24 שעות נוספות, שאחריו נערכה בדיקה נוספת, טרם השחרור לביתם. אחת המבקרות שזוהתה בשם Chen אמרה לתקשורת המקומית: "אף אחד לא התלונן וכולם התנהגו ממש בסדר". 

רק הבוקר הודיע הממשל המקומי של 33,863 האנשים שהיו בפארק בסוף השבוע אובחנו כשליליים לקורונה. כולם יידרשו לערוך בדיקה שלישית נוספת בתוך שבועיים ולעקוב בינתיים אחרי מצבם הבריאותי. 

אלפי המבקרים בדיסנילנד שנגחאי בסגר , צילום: AP אלפי המבקרים בדיסנילנד שנגחאי בסגר | צילום: AP אלפי המבקרים בדיסנילנד שנגחאי בסגר , צילום: AP

המדיניות בסין בכל הנוגע לקורונה היא לעשות כל מאמץ על מנת לחסום את שרשרת ההדבקה, בכל מקום שבו יש מידע על חולה. רק בשבוע שעבר רשויות הרכבת בבייג'ינג הודיעו למערכת הבריאות כי יש צורך לעצור את הרכבת שיצאה משנגחאי לבייגי'ינג לאחר שהתברר שאחד הנוסעים היה במגע קרוב עם אדם שנדבק בקורונה. הרשויות אכן עצרו את הרכבת ולאחר בירור שלחו 212 נוסעים לבידוד – שאר הנוסעים פונו והרכבת עברה ניקוי יסודי.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות