אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - אקזיט קריפטו: צלזיוס רוכשת את GK8 הישראלית תמורת כ-115 מיליון דולר צילום: אסנת קרסננסקי

כלכליסט-טק

בלעדי - אקזיט קריפטו: צלזיוס רוכשת את GK8 הישראלית תמורת כ-115 מיליון דולר

GK8 פיתחה טכנולוגיה לשליחת טרנזקציות מאובטחות לבלוקצ'יין ללא צורך בחיבור לאינטרנט. זהו אקזיט מרשים לחברה שהוקמה לפני כשלוש שנים וגייסה רק 10 מיליון דולר

01.11.2021, 19:06 | מאיר אורבך


צלזיוס, חברת הקריפטו הישראלית אמריקאית רוכשת את סטארט-אפ הקריפטו הישראלי GK8 תמורת כ-115 מיליון דולר, כך נודע לכלכליסט. זה אקזיט מרשים מאוד ל-GK8 שהוקמה לפני כשלוש שנים וגייסה רק 10 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:

צלזיוס מאפשרת לבצע עסקאות בצורה מאובטחת מבלי להיות מחובר באופן ישיר או עקיף לאינטרנט. בחודש האחרון הודיעה החברה על גיוס של 400 מיליון דולר לפי שווי של 3 מיליארד דולר. חלק  מכספי הגיוס שימשו לרכישה זו.

ליאור למש ושחר שמאי, מייסדי GK8, צילום: אסנת קרסננסקי ליאור למש ושחר שמאי, מייסדי GK8 | צילום: אסנת קרסננסקי ליאור למש ושחר שמאי, מייסדי GK8, צילום: אסנת קרסננסקי

GK8, שהוקמה ב-2018 ומעסיקה היום כ-20 עובדים, פיתחה טכנולוגיה לשליחת טרנזקציות מאובטחות לבלוקצ'יין ללא צורך בחיבור לאינטרנט - מערכת מוצפנת מקצה לקצה לניהול ולאבטחה של נכסים דיגיטליים.

משקיעי GK8 כוללים בין היתר את מריוס נכט ודיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, הקרנות IN Venture ,EdenBlock, iAngels, IDEAL-HLS, StratX ורשות החדשנות. המשקיע הראשון בחברה על פי רשם החברות הוארונן סולומון, מנכ"ל ומייסד Altshare. החברה אף נבחרה השנה להיות חלק מתוכנית ה-Start Path החדשה של מאסטרקארד.


בכירי צלזיוס: אלכס משינסקי, דניאל ליאון, רוני כהן פבון, ניוק גולדשטיין ,  בכירי צלזיוס: אלכס משינסקי, דניאל ליאון, רוני כהן פבון, ניוק גולדשטיין בכירי צלזיוס: אלכס משינסקי, דניאל ליאון, רוני כהן פבון, ניוק גולדשטיין ,


הפתרון של GK8 מיועד לגופים שמחזיקים מטבעות קריפטו וביניהם מוסדות פיננסיים, גופים המספקים שירותי משמורת, בורסות וקרנות גידור. הטכנולוגיה של GK8 לשירותי משמורת של נכסים פיננסיים כבר מנהלת באופן מאובטח נכסים דיגיטליים עבור מספר לקוחות, ביניהם eToro הישראלית, פלטפורמת גלובלית המאפשרת מסחר והשקעות במגוון רחב של נכסים. 

מייסדי החברה, ליאור לאמש ושחר שמאי, הם יוצאי חטיבת הסייבר של משרד ראש הממשלה, שם איתרו נקודות תורפה באבטחת אחד מהארנקים הקרים המאובטחים בשוק. הוועדה המייעצת של GK8 כוללת את פרופ' ערן טרומר, מומחה הצפנה ומייסד חברת Zcash ואת אילן לבנון, שניהל את תחום אבטחת הסייבר ביחידת מודיעין.

דניאל ליאון, נשיא ושותף מייסד בחברת צלזיוס: "אנו שמחים על רכישת חברת GK8. היכולות של GK8 יעזרו לחברת צלזיוס וללקוחות GK8 להיכנס לתחומים חדשים בתחום הבלוקצ'יין, תוך שמירה והגברת יכולות הגנת המידע והסייבר. כל זאת תוך שמירה על GK8 כחברה עצמאית. זהו צעד משמעותי בסקטור הקריפטו שעתיד רק לצמוח ולשגשג".

צלזיוס הוקמה ב-2017 על ידי דניאל לאון, אלכס משינסקי וניוק גולדשטיין. משינסקי מכהן כמנכ"ל החברה, שמעסיקה כמה עשרות עובדים במשרדיה בישראל ובנוסף לכך מפוזרת במדינות רבות בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות