אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה ירוקה בבורסה בהובלת טבע שזינקה ב-10%; טראקנט קפצה ב-18% צילום: סיון פרג'

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בבורסה בהובלת טבע שזינקה ב-10%; טראקנט קפצה ב-18%

ת"א 35 טיפס ב-0.7%, ת"א 125 הוסיף 0.8%, נדחתה תביעת ענק נגד טבע בפרשת האופיואידים; חברת התובלה האילתית טראקנט חתמה על מזכר הבנות עם חברה מקב' פולקסוואגן; בנק הפועלים ובלנדר שזינקה ב-22.7%, מדווחים על הקמת חברה למתן הלוואות צרכניות

02.11.2021, 17:29 | שיר רייטר, נועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים  

מדד ת"א 35 מדד ת"א 125 מדד ת"א בנקים-5 מדד ת"א נדל"ן מדד ת"א גלובל-בלוטק 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט


17:25 - נעילה ירוקה בבורסה: ת"א 35 טיפס ב-0.7%, ת"א 125 הוסיף 0.8%. טבע זינקה ב-10.3% אחרי שנדחתה תביעת ענק נגדה בקליפורניה בפרשת האופיואידים.

טראקנט קפצה ב-18.3%, חברת התובלה האילתית חתמה על מזכר הבנות עם חברה מקב' פולקסוואגן. בנק הפועלים ובלנדר שזינקה ב-22.7%, מדווחים על הקמת חברה למתן הלוואות צרכניות.

16:20 - הסכם מסגרת שני לנופר אנרג'י וטסלה, למערכות אגירה ב-54 מיליון דולר. נופר תרכוש מערכות אגירת חשמל בסוללות בהיקף של 200 מגה-וואט - בחודש מרץ השנה חתמה החברה על ההסכם הקודם עם טסלה, שהיקפו עמד על 100 מגה-וואט.


מערכת אגירת אנרגיה סולארית חברת נופר אנרגיה, צילום: ארז עוזיר מערכת אגירת אנרגיה סולארית חברת נופר אנרגיה | צילום: ארז עוזיר מערכת אגירת אנרגיה סולארית חברת נופר אנרגיה, צילום: ארז עוזיר


14:25 - שופרסל מאשרת חשיפת כלכליסט: מקיימת מגעים לרכישת קרביץ. רשת הסופרמרקטים עידכנה בדיווח לבורסה כי היא מקיימת שיחות לרכישת השליטה ברשת חנויות מכשירי הכתיבה שבשליטת אלון רונן. שופרסל מעוניינת לרכוש את מלוא המניות, אולם רונן מעוניין לשמור על נתח בקרביץ.

14:10 - טראלייט מוציאה לדרך את הפרויקט הסולארי הגדול בארץ: חברת האנרגיה הירוקה שהחלה להיסחר בבורסה לאחרונה, יצאה במכרז לצורך הקמת תחנת משנה לייצור חשמל. מדובר בפרויקט שימוקם בחבל התענכים שבעמק יזרעאל, בעלות מתוכננת של עשרות מיליוני שקלים. השדה יפיק 250 מגה וואט ויכניס 1.5 מיליארד שקל לאורך חייו.

11:45 - טראקנט, חברת התובלה האילתית, מזנקת ב-40% לאחר שחתמה על מזכר הבנות ראשוני עם חברת LOGPAY מקבוצת פולקסוואגן. החברה עוסקת בשירותי איתור והזמנת מקומות חניה למשאיות ונהגיהן בכ-47,000 נקודות חניה על פני 32 מדינות באירופה.

טראקנט פועלת בשוק ההובלה והלוגיסטיקה, עם התמקדות בתחום התובלה היבשתית. החברה מפתחת פלטפורמה ייחודית מבוססת ענן, למיטוב (אופטימיזציה) של תובלה יבשתית עבור חברות המנהלות ציי רכב. 


חנן פרידמן מייסד טראקנט חנן פרידמן מייסד טראקנט חנן פרידמן מייסד טראקנט


11:35 - טונדו סמארט העוסקת בפיתוח וייצור בקרי ניהול ושליטה בערים חכמות, זכתה במכרז בהיקף של 3.7 מיליון שקל מעיריית ראשון לציון, לאספקת בקרים לניהול תאורת הלד החדשה בעיר, כך דיווח כתבנו חזי שטרנליכט. טונדו השלימה את ההנפקה בבורסה של ת"א בסוף ספטמבר האחרון. 

המניה מטפסת למחיר המגלם לה שווי שוק של 69 מיליון שקל, תשואה של 3.9% ביחס למחיר המניה בהנפקה. מרבית אספקת ההזמנה הראשונה תושלם במהלך שנת 2022 בהתאם לקצב התקדמות הפרויקט וההתקנות על ידי הקבלן המבצע, כאשר תשלום התמורה צפוי להתקבל כנגד אספקת הבקרים.

10:45 - כשנה אחרי שהודיעו לראשונה על הכוונה להקים מיזם משותף, בנק הפועלים וחברת בלנדר מדווחים על הקמת החברה המשותפת למתן הלוואות צרכניות למימון רכישות בבתי עסק ובאתרי אי-קומרס.

10:00 - עליות קלות בפתיחת המסחר: מדד ת"א 35 מטפס ב-0.2%, כמו ת"א 125. טבע מתחזקת ב-5% אחרי שנדחתה תביעת ענק נגדה בקליפורניה בפרשת האופיואידים (ראו עדכון קודם).

מרטין שלאף, באמצעות שתי קרנות ההשקעה שלו ובית ההשקעות מור משקיעים בברנמילר אנרג'י 15 מיליון דולר, כך מסר כתבנו חזי שטרנליכט. הגיוס מבוצע בהקצאה פרטית כחלק מהכנה לרישום של ברנמילר למסחר בבורסת הנאסד"ק. מניית ברנמילר מזנקת ב-10%.


מרטין שלאף , צילום: איי פי מרטין שלאף | צילום: איי פי מרטין שלאף , צילום: איי פי


עוד מסר שטרנליכט כי אקוואריוס מנוע שהונפקה לפני כשנה בבורסה של תל אביב, רושמת נקודת ציון חשובה - הזמנה ראשונה לגנרטור המתבסס על המנוע הליניארי שפיתחה. החברה ששווי השוק של עומד הבוקר על 1.1 מיליארד שקל, דיווחה בחודשים האחרונים על מזכרי הבנות להשקעות ביפן ובמפרץ הפרסי. 

בדיווח הבוקר מדובר בהזמנה של 5 מיליון יורו מצד ספקית מערכות החשמל והגנרטורים, חברת טכנואלטרה Tecnoelettra האיטלקית. מניית אקוואריוס עולה ב-8%.

9:35 - ניצחון ראשון לטבע בפרשת האופיואידים: נדחתה תביעת ענק נגדה בקליפורניה. לפי דיווח ברויטרס, בתביעה בגובה 50 מיליארד דולר, מתוך 3,300 התביעות שהוגשו, פסק ביהמ"ש לטובת חברות התרופות טבע, ג'ונסון אנד ג'ונסון, אנדו אינטרנשיונל ואלרג'ן, כי אינן אחריות לצריכת היתר של משככי כאבים מסוג אופיואידים, שלפי ההערכות הממשל הובילו לכמעט חצי מיליון מקרי מוות לאורך יותר משני עשורים. 

התביעות טוענות שהחברות שיווקו את התרופות מבלי לציין כראוי את הסיכון להתמכרות, וקידמו אותן לשימוש בהיקף רחב מדי. בית המשפט בקליפורניה פסק כי "אין שום ראיות שמוכיחות שהעלייה במרשמים לא נבעה מחלוקה רפואית".

מטה טבע בכפר סבא, צילום: סיון פרג מטה טבע בכפר סבא | צילום: סיון פרג' מטה טבע בכפר סבא, צילום: סיון פרג

8:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את היום ברקע השיאים שנרשמו אמש בניו יורק.

מדד דאו ג'ונס התחזק ב-0.3%, S&P 500 טיפס ב-0.2% ונאסד"ק רשם עלייה של 0.6% - שלושת המדדים ננעלו בשיא כל הזמנים.

פרשן כלכליסט אורי טל טנא כותב הבוקר: "אתמול הייתה עלייה חדה של 1.9% במדד ת"א 90, כאשר מדד ת"א 35 הסתפק בעלייה של 0.6%.

"הסיבה לעלייה החדה במדד ת"א 90 היא היערכות השוק לאיזון בקרן סל בחסר של תכלית על המדד. על פי כללי הקרן, אם המדד נסגר מעל ל-2237.072 נקודות, מנהל הקרן יבחר בין פירוק הקרן ובין ביצוע איזון - כאשר סביר שיבחר באיזון. כעת המדד רחוק רק ב-0.6% מנקודת האיזון.

"פעולת האיזון מצמצמת את המינוף של הקרן ממינוס 4 למינוס 3 (או אף מינוף נמוך יותר). בעת ביצוע האיזון מנהל הקרן צריך לצמצם בהתאם את האחזקה שלו בשורט על מניות, והוא מבצע זאת באמצעות רכישת כל מניות המדד. 

"כיוון שבקרן נוהלו כ-88 מיליון שקל, האיזון הצפוי בה יהיה מהותי (האיזון יהיה בהיקף זהה לכמות הכסף שתנוהל במדד במועד האיזון, כמות הכסף צפויה להצטמצם עד לביצוע האיזון בפועל). כיוון שהאיזון עלול להעלות את המדד (בגלל הרכישה של המניות), מחזיקי קרן הסל בחסר ממהרים למכור את הקרן עוד לפני הגעה לנקודת האיזון. 

"מכירות אלו כבר אילצו אתמול את מנהל הקרן לבצע רכישות של מניות המדד בהיקף של כ-16 מיליון שקל (לכן סביר שכעת הקרן מנהלת כ-72 מיליון שקל). לסגירה של מדד ת"א 90 מעל שער האיזון (2237.072 נקודות) תהיה השפעה בכך שהטריגר לאיזון יתבצע, ומנהלת הקרן תאלץ להזרים ביקוש מצרפי מהותי למניות המדד בעת ביצוע האיזון (ימים ספורים לאחר חציית הטריגר לאיזון)".

אתמול בנעילה התחזק מדד הדגל ת"א 35 ב-0.6%, ת"א 125 עלה ב-1% ות"א בנקים הוסיף לערכו 0.5%.

אלקטרה צריכה התחזקה ב-5.8% אחרי שהודיעה על כניסתה לתחום הציוד הסולארי.

חברת המזגנים תדיראן קפצה ב-8.1%, מבלי שפירסמה דיווח כלשהו לבורסה.

סלע נדל"ן טיפסה ב-6.1% ברקע דוחות רבעוניים והעלאת תחזית לשנה כולה. 

באפ טכנולוגיות צנחה ב-19.6% לאחר שדיווחה אתמול בלילה על מינוי מבקרת פנימית ועל מינוי נועם לניר לתפקיד היו"ר.

צילום: בלומברג צילום: בלומברג צילום: בלומברג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות