אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

TECH TLV

"הארגונים בישראל מתייחסים להגנת סייבר כמותרות"

ראובן ארונשוילי ממקימי CYE, חברה להגנת סייבר בכנס TECH TLV של כלכליסט: "אם הייתי צריך לפרוץ לחברה בישראל, זה היה קל יותר מהעולם". CYE שנוסדה ב-2012 מקבלת מהחברות רשות לתקוף אותן על מנת לעלות על החולשות, "אני מספק לארגון את החוויה המלאה של התקפת סייבר ללא תשלום הכופר"

02.11.2021, 11:03 | אלמוג עזר

"הארגונים בישראל מתייחסים להגנת סייבר כמותרות ומאמינים ש'יהיה בסדר'. ההתקפות האחרונות על בית החולים הלל יפה, לא היו מתוחכמות והגנת סייבר הייתה מבטלת או לכל הפחות מקשה על התקפת הסייבר". כך טען ראובן ארונשוילי ממקימי CYE חברה להגנת סייבר בכנס TECH TLV של כלכליסט.

ארונשוילי הסביר כי ישראל נמצאת בסוג של פרדוקס מבחינת הגנת סייבר. מצד אחד היא  נחשבת למרכז עולמי לפיתוח הגנת סייבר ומייצאת לכל העולם פתרונות, אך מצד שני הארגונים עצמם אינם מציגים הגנה מספקת מאחר שאינם מודעים לגודל האיום. "אם הייתי צריך לפרוץ לחברה בישראל, זה היה קל יותר מהעולם. אמנם יש חברות שעושות עבודה מעולה, אבל כשמסתכלים על רוב החברות המקומיות, תקיפה פוטנציאלית נראית קלה מאוד לעומת תאגידים גלובליים. ישראל הייתה צריכה להיות בקודקוד, אבל זה לא המצב" הוסיף.


ראובן ארונשוילי, מייסד משותף ומנכ"ל CYE , צילום: אוראל כהן ראובן ארונשוילי, מייסד משותף ומנכ"ל CYE | צילום: אוראל כהן ראובן ארונשוילי, מייסד משותף ומנכ"ל CYE , צילום: אוראל כהן

ארונשוילי הקים את CYE ב-2012. CYE מקבלת רשות מחברות לתקוף אותן על מנת לגלות את החולשות של החברה. על פי ארונשוילי "פעילות הגנה שכזו, הפכה היום למציאות רווחת. אנשים מבינים את הערך שלה, אני מספק לארגון את החוויה המלאה של התקפת סייבר ללא תשלום הכופר וללא הופעה של החברה בחדשות. הלקוח מבין כמה עמוק יכול להיות הנזק והולך לתקן". 

ארונשוילי בעברו היה אחד ממקימי הצוותים האדומים בצה"ל (צוותי האקרים שתוקפים את צה"ל על מנת לאתר חולשות אבטחה). החברה פועלת כבר קרוב לעשור ומעסיקה כיום מעל 70 עובדים בהרצליה, ועוד מאות האקרים שעובדים בשירות החברה ברחבי העולם. לדבריו "כשאתה עובד בצבא, הכסף הוא לא עניין. חשוב לך להגן על המדינה מחדירה או טרור. כשעוברים לעולם האזרחי, העניין הוא כסף. זה לא רע, רק שונה מאוד. זה משנה את תוכניות העבודה. לדוגמה, בצבא אין מחיר לחיי אדם, האינטרס הראשי הוא לשמור על חיי הלוחמים. בעולם המסחרי, לעומת זאת, ארגונים שעוסקים בתחומים מסוכנים ורעילים, בצפי לתרחישי קיצון ההנהלה לוקחת בחשבון את העלות של אובדן חיי כוח אדם ומתרגמת אותו להפסד הוני". 

ארונשוילי נולד בעכו, בתנאים שרחוקים להיות ממושלמים על מנת להשתלב בתעשייה המובילה של ישראל. להשקפתו, אין הבדל בישראל בין מרכז לפריפריה "אנחנו מדינה מאוד קטנה, המרחק מעכו להרצליה הוא שעה נסיעה בלבד. העניין הוא רק בראש. אם תחשוב שאתה מסוגל ויכול, תצליח. יש הרבה תוכניות בענף שלוקחות פריפריה ומנסות להפוך אותה למרכז. מי שחושב שהטאלנטים נמצאים במרכז בלבד, הוא טועה. יש המון טאלנטים מסביב, בצפון ובדרום. אני חושב שהחברות יעשו טוב אם יחפשו במקומות אלו. אנחנו נשמח לקלוט מהפריפריה".  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות