אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק מכחיש את עסקת הענק: "לא חתמנו על חוזה עם הרץ" צילום: גטי

אלון מאסק מכחיש את עסקת הענק: "לא חתמנו על חוזה עם הרץ"

מייסד טסלה צייץ היום בטוויטר ועדכן שהעסקה מול חברת השכרת הרכב כלל אינה סגורה, "החוזה עדיין לא נחתם". מאקס הוסיף כי טסלה מתמודדת עם ביקושי יתר, ולכן יימכרו מכוניות להרץ רק אם אספקת מכוניות ללקוחות פרטיים לא תיפגע

02.11.2021, 14:06 | תומר הדר

בשבוע שעבר ענף הרכב העולמי סער בעקבות הודעתה של חברת ההשכרה העולמית הרץ לפיה החברה תרכוש מאה אלף מכוניות טסלה, אחת ההזמנות הגדולות ביותר בתולדות יצרנית הרכב החשמלי. אולם כעת מתברר כי העסקה רחוקה מלהיות סופית. 

קראו עוד בכלכליסט:

אלון מאסק צייץ היום בטוויטר, שעסקת הרץ כלל אינה סגורה. "כל המידע סביב העסקה מבוסס על מה שהתקבל מהרץ. אבקש להדגיש כי חוזה לא נחתם עדיין". בנוסף הפיל מאסק פצצה נוספת וציין כי: "טסלה מתמודדת עם יותר ביקוש מהיצע ולכן אנו נמכור מכוניות להרץ רק בהתבסס על יכולתנו לספק מכוניות ללקוחותינו", כלומר טסלה תספק מכוניות לחברת ההשכרה רק אם תוכל לייצר את אותו מספר מכוניות עבור לקוחות פרטיים משלמים. 


הרץ. העסקה בספק?, צילום: רויטרס הרץ. העסקה בספק? | צילום: רויטרס הרץ. העסקה בספק?, צילום: רויטרס

יש להדגיש כי הרץ עצמה ניצבה רק לפני כחצי שנה בפני פשיטת רגל ועסקת טסלה גרמה למניות שתי החברות לזנק בשבוע שעבר, אבל כבר אז הביעו אנליסטים של ענף הרכב ספק במידת הכדאיות של מימוש עסקה כזאת, במיוחד לנוכח פרסומים לפיהם הרץ תרכוש את המכוניות במחירי ריטייל, כלומר מחיר מלא. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות