אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

TECH TLV

"תעשיית הפארמה לא יעילה כי היא מנסה לרפא מחלות באמצעות ביולוגיה ולא טכנולוגיה"

פרופ' ינאי עופרן, מייסד ומנכ"ל Biologic Design בכנס TECH TLV של כלכליסט: "אנחנו מציעים להתמקד לא בחיפוש מנגנון ביולוגי, אלא במנגנונים שאנו מבינים אותם טוב ונעשה עליהם מניפולציה שתפגע במחלה אבל לא ברקמה הבריאה"

02.11.2021, 14:24 | אורנה יפת

"החברה שלנו היא חברה שבלב שלה עומדים אנשי תוכנה שמנסים לתכנת תרופות חכמות", כך אמר פרופ' ינאי עופרן, מייסד ומנכ"ל Biologic Design בכנס TECH TLV של כלכליסט. "לחברה 52 עובדים. התרופות שמשתמשים בהן כיום תרופות דומות מאד לתרופות שפותחו במאה ה-19. איך זה שהטכנולוגיות החכמות הגיעו כמעט לכל מקום אבל לא למקומות שאנו מטפלים בילדים שלנו ובעצמנו? 

"הסיבה היא שתעשיית חברות הפארמה לא יעילה ומנסה לרפא מחלות באמצעות ביולוגיה ולא באמצעות טכנולוגיה. בפיתוח תרופות מצפים לפריצות שיגיעו מתחום הביולוגיה. האנושות משקיעה 300 מיליארד דולר בכל שנה לפיתוח תרופות וזה שני רק להוצאות הביטחון. ומה מקבלים בזה? בערך 40 תרופות חדשות שרובן אינן פורצות דרך. איך התעשיה מנסה לשפר את המצב ולבוא עם תרופות חדשות שתהיה להן הצלחה טובה יותר? על ידי חיפוש ביולוגיה חדשה. 


פרופ פרופ' ינאי עופרן מייסד ומנכ"ל Biolojic Design | אוראל כהן פרופ

"במחקר שבדק 206 תרופות שחברות הכניסו כטיפולים נגד סרטן התברר שרק 2 מהן מאריכות חיים של חולי סרטן וחלקן אפילו מזיקות. אנחנו מציעים להתמקד לא בחיפוש מנגנון ביולוגי אלא מנגנונים שאנו מבינים אותם טוב ונעשה עליהם מניפולציה שתפגע במחלה אבל לא ברקמה הבריאה. הלב שיש לנו בחברה זה מערכת בינה מלאכותית שמתכנתת נוגדנים אנושיים שיידעו למדוד סביבות שונות בדם ולהחליט את מה לתקוף ובמה לא לגעת. היום הכימותרפיה מסתובבת בגוף והורסת גם תאים בריאים. אנחנו מתכנתים נוגדן שיודע למדוד האם תא סרטני או בריא, ואז כשאנחנו מזריקים את הנוגדן שלנו עם הכימותרפיה הוא יודע להבחין בין תא סרטני לתא בריא. אנחנו מפתחים הרבה תרופות משלנו אבל גם עובדים בשת"פ עם חברות פארמה ענקיות".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות