אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל אירועי עזיבת סמנכ"ל הכספים: חנן מור גייס 250 מיליון שקל לפרויקט בשדה דב צילום: אוראל כהן

בצל אירועי עזיבת סמנכ"ל הכספים: חנן מור גייס 250 מיליון שקל לפרויקט בשדה דב

שוק הנדל"ן רותח: קבוצת חנן מור השלימה גיוס שתי סדרות אג"ח, שזכו לביקושים של 300 מיליון שקל - החברה זכתה במכרז על קרקע במתחם שדה דב, עליה היא מתכוונת להקים 458 יחידות דיור, לצד שטחי מסחר ובית מלון

02.11.2021, 19:24 | גולן חזני

בצל אירועי עזיבת סמנכ"ל הכספים של החברה לדלק נכסים, בלי לדווח למשקיעים, קבוצת חנן מור ממשיכה את ההיערכות לרכישת הקרקע של פרויקט שדה דב.

קראו עוד בכלכליסט:


החברה סיימה מכרז מוסדי לגיוס אג"ח כולל בסכום של 250 מיליון שקל - הביקושים עמדו על 300 מיליון שקל. גיוס זה מצטרף לגיוס מניות בהיקף של כ-30 מיליון שקל והרחבת סדרת אג"ח ט' בכ-20 מיליון שקל שבוצעו בחודש האחרון מגופים מוסדיים.

רשות ני"ע לא מנעה את השלב המוסדי, אף שהיא מקיימת בדיקה של אירוע העזיבה.

הגיוס שבוצע היום כלל שתי סדרות אג"ח. הראשונה היא סדרת אג"ח המובטחת ברווחי פרויקט חיפה, הכולל 855 יח"ד, היקף הכנסות של 1.1 מיליארד שקל ורווח גולמי של כ-176 מיליון שקל. היקף הסדרה שגויסה עומד על כ-170 מיליון שקל ואג"ח זו נושאת ריבית שנתית של כ-3.9%. 

סדרת האג"ח השנייה היא בהיקף של 80 מיליון שקל שאינה מובטחת בשעבוד ונושאת ריבית שנתית של כ-4.9%. בנוסף צפויה בשבוע הבא הנפקה לציבור בהיקף קטן. את הגיוס הובילו חתמים מאוריון, לידר, אייפקס ודיסקונט.

בכך השלימה החברה את ההיערכות לרכישת הקרקע האמורה, שם מתכננת חנן מור הקמה של 458 יח"ד, לצד שטחי מסחר ובית מלון של כ-80 חדרים. עלות הרכישה היא כ-1.5 מיליארד שקל.

ברקע לגיוס, בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי סמנכ"ל הכספים של חנן מור התפטר מתפקידו והחברה לא דיווחה על כך למשקיעים. הסמנכ"ל, אייל מוליאן, עובר לתפקיד בדלק נכסים, שבשליטת אבי לוי. חנן מור, בעל השליטה בחברה, אמר אז בתגובה כי לא ידע על עזיבת מוליאן עד לפניית "כלכליסט". 


חנן מור, צילום: אוראל כהן חנן מור | צילום: אוראל כהן חנן מור, צילום: אוראל כהן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות