אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה 3 התייקרה שוב, מחיר הדגם הבסיסי קפץ ליותר מ-200 אלף שקל צילום: תומר הדר

טסלה 3 התייקרה שוב, מחיר הדגם הבסיסי קפץ ליותר מ-200 אלף שקל

מחיר טסלה 3 הבסיסית שהיה כ-192 אלף שקל קפץ ל-201 אלף. המהלך מגיע בשעה שטסלה מנסה להיכנס לציי רכב כשמולה מתחרות חזקות מסקודה, יונדאי ויצרניות נוספות

03.11.2021, 07:07 | תומר הדר

מחירי מכוניות טסלה התייקרו הלילה בפעם הרביעית מאז הגעת המותג החשמלי לישראל - אבל הפעם ההתייקרות תקפה דווקא לדגם הבסיסי ביותר של טסלה בישראל. כך עולה מעדכון שפרסמה היצרנית הלילה. 

טסלה 3 שוב מתייקרת, צילום: תומר הדר טסלה 3 שוב מתייקרת | צילום: תומר הדר טסלה 3 שוב מתייקרת, צילום: תומר הדר

כפי שפורסם בכלכליסט, לאחר פרסום דו"חות הרבעון של היצרנית, היה זה עניין של זמן עד להתייקרות של הרכב לצרכן, בין היתר עקב שיקולים שנוגעים לעלויות שינוע ומיסוי. כך, טסלה 3 הבסיסית שמחירה הסופי לצרכן היה עד כה 192,459 שקלים עולה כעת 201,332 שקלים. זו הפעם הראשונה שבה טסלה מייקרת את המחירים אל מעבר לרף ה-200 אלף שקל. טסלה כבר ייקרה מכוניות בעיקר בשוק האמריקאי, שם התייקרו דגמי טסלה 3 בשיעור של כ-2,000 דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:

גם בישראל זינקו מחירי טסלה 3 כבר שלוש פעמים מאז הושק הדגם בארץ. ההתייקרות הנוכחית אינה תקפה לגבי גרסאותיה היותר חזקות והיותר מאבזרות של טסלה 3, שמכירותיהן תופסות כמחצית מעוגת המכירות של טסלה בישראל. הבחירה דווקא בדגם הבסיסי להתייקרות ולא בדגמים הבכירים מגיעה בעיתוי מעניין: טסלה נמצאת בימים אלה בעיצומו של מהלך חדירה לציי הרכב ודווקא ה-3 הבסיסית שהתייקרה נחשבת ל"חוד החנית" בחדירה אל הציים. כניסתן של לא מעט מתחרות לישראל במחיר של כ-190 אלף שקלים, מסקודה אניאק ועד יונדאי איוניק 5 עלולה להפוך את חדירת טסלה לציי הרכב למעט קשה יותר.

כפי שנחשף אתמול בכלכליסט, טסלה סגרה לפני כמה ימים את עמדת המכירה הזמנית שהקימה בקניון רמת אביב, לקראת מעבר לסוכנות קבועה בגוש דן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות