אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה את חוק ההסדרים במשק בקריאה שנייה ושלישית צילום: AFP

הכנסת אישרה את חוק ההסדרים במשק בקריאה שנייה ושלישית

בעד הצעת החוק הצביעו 61 חברי כנסת מול 57 ח"כים שהתנגדו, לאחר שהאופוזיציה משכה שורה של הסתייגויות; החוק מעגן מספר רפורמות כלכליות, כגון: העלאת גיל הפרישה לנשים, רפורמה ביבוא, רפורמה בכשרות, הקמת רשות רגולציה ועוד. חברי הכנסת יצאו להפסקה, ההצבעות על תקציב 2022 צפויות להיערך בשעות הלילה

04.11.2021, 14:11 | צבי זרחיה

אחרי שבמהלך הלילה אושר תקציב המדינה לשנת 2021, מליאת הכנסת אישרה היום (ה') בצהריים בקריאה השנייה והשלישית גם את חוק ההסדרים במשק המדינה, בתום דיון שארך שלוש וחצי שעות. בעד הצעת החוק הצביעו 61 חברי כנסת, מול 57 ח"כים שהתנגדו. יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) התקזז עם ח"כ מאי גולן (ליכוד), שלא חשה בטוב. 

קראו עוד בכלכליסט:

חברי הכנסת יצאו להפסקה, והדיונים על תקציב 2022 יתחדשו בהמשך היום - כאשר ההצבעות בעניינו צפויות להיערך בשעות הלילה. לאחר שאופוזיציה משכה במהלך היום חלק גדול מההסתייגויות שהגישה, ייתכן שהתקציב יאושר בקריאה שנייה ושלישית כבר הערב.

חוק ההסדרים מעגן שורה של רפורמות כלכליות להנעת גלגלי המשק, כגון: העלאת גיל הפרישה לנשים, רפורמה ביבוא, רפורמה בכשרות, הקמת רשות רגולציה, הקלות במס למי שיבנה שכירות מוסדית, הטלת אגרת גודש ועוד. 

חברי הממשלה במהלך ההצבעות, צילום: AFP חברי הממשלה במהלך ההצבעות | צילום: AFP חברי הממשלה במהלך ההצבעות, צילום: AFP

יצויין כי ועדת הכספים תדון בקרוב בצו עליו חתם שר האוצר אביגדור ליברמן, להעלאת המס על שימוש בכלי פלסטיק וצריכת משקאות ממותקים.

כחלק מסדרת ההצבעות על חוק ההסדרים התבלבל ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, מספר פעמים - והצביע בין היתר בעד הרפורמה של אגרת הגודש. לאחר מכן צייץ: "קורה שמתבלבלים בהצבעה. תשאלו את כל מי שהצביע לבנט".


ההצבעה על אגרת הגודש, עם ההצבעה השגויה של נתניהו,  ההצבעה על אגרת הגודש, עם ההצבעה השגויה של נתניהו ההצבעה על אגרת הגודש, עם ההצבעה השגויה של נתניהו,

ליברמן אמר לאחר ההצבעה כי "מאז שנולד חוק ההסדרים בשנת 1985, לא עבר אחד כל כך מלא ברפורמות מהפכניות שמביאות בשורה ענקית לאזרחי המדינה, עשרות רפורמות וחקיקות פיסקליות. הרפורמות הללו מבטאות את החזון שטמון בתוכנית הכלכלית כולה של מדינת ישראל, כי באין חזון יפרע העם".

@gantzbe מלמד את ביבי איך מצביעים בכנסת. #פוריו #פוריוישראל #fyp #ישראל #israel #ישראלים @bnetanyahu original sound - בני גנץ
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות