אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביקוש לשבבים הכפיל את הרווח הנקי של נובה, שעולה למקום ה-17 בת"א צילום: יורם שרף

הביקוש לשבבים הכפיל את הרווח הנקי של נובה, שעולה למקום ה-17 בת"א

מניית החברה עלתה אתמול בתל אביב ובוול סטריט ב-4.5% וב-11% בהתאמה, והיא צפויה לעלות לשווי שוק של 11 מיליארד שקל; זאת על רקע התוצאות לרבעון השלישי שעקפו את התחזיות וצפי לביקוש למוצרי המדידה שלה מצד יצרניות השבבים הגדולות בעולם

05.11.2021, 09:50 | חזי שטרנליכט

מניית נובה  זינקה אתמול (ה') בבורסה של תל אביב ב-4.5% והמשיכה לעלייה של 11% בוול סטריט. זאת על רקע פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי והביקוש הרותח ברחבי העולם לשבבים מהיצרניות הגדולות, כדוגמת TSMC, סמסונג וכמובן אינטל. שלושת השמות האחרונים הם לקוחות למכשירי ציוד המדידה המדויק של נובה לצורך ייצור שבבים. 

קראו עוד בכלכליסט:


החברה הציגה שיא בהכנסות ברבעון השלישי שהסתכמו ב-112.7 מיליון דולר, עלייה של 62% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. זאת כאשר התחזיות דיברו על הכנסות של 102.8 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) עמד על 34.5 מיליון דולר, עלייה של 104% בתוך שנה. במונחים של רווח למניה מדובר על 1.16 דולר, גבוה ביותר מ-20 סנט מול התחזיות שדיברו על רווח של 91 סנט. 

איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה, צילום: NOVA איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה | צילום: NOVA איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה, צילום: NOVA


כתוצאה מעליית המניה בבורסה של תל אביב בחמישי, חתמה החברה את המסחר בשווי שוק של 10.3 מיליארד שקל. לאחר הנעילה בוול סטריט אתמול, בהמשך אותו ערב לפי שעון ישראל, מגלמת המניה שם שווי שוק של 11 מיליארד שקל שצפויים למקם אותה במקום ה-17 בבורסה התל אביבית אחרי איזון פערי הארביטראז', אחרי בזק ששווה 11.1 מיליארד שקל.

מנכ"ל נובה, איתן אופנהיים, הציג ביולי האחרון תוכנית אסטרטגית חדשה לחברה שמכונה "נובה 500", שמטרתה להגיע עד 2024 לקצב הכנסות שנתי של חצי מיליארד דולר ולהכנסות של 100 מיליון דולר בחלק השירותים מתוך תמהיל ההכנסות. ברבעון שחלף אכן הגיעה נובה להכנסות שיא משירותים, וחצתה שם לראשונה בתולדותיה את רף 100 מיליון הדולר.

התחזית לשנה הנוכחית היא להכנסות של 412 מיליון דולר - נתון המצביע על צמיחה של יותר מ-50% משנה לשנה. הצמיחה מגיעה כאמור על רקע עלייה בביקוש למוצרי החברה. התוצאות הכספיות משקפות בין היתר את הצורך במכשירי המדידה המדויקים שלה, במיוחד עם התחלת ייצור שבבים מתקדמים של מתחת ל-7 ננו-מטר. נובה גם מתכננת לפתוח חדרים נקיים בשנת 2022 - אחד בישראל והשני בעמק הסיליקון בקליפורניה.

המנכ"ל אופנהיים ציין כי עם העלייה בביקושים העולמיים לשבבים, ו"האתגרים הגוברים להרחבת יכולות הייצור, הטכנולוגיות שאנו מציעים ממשיכות לייצר עניין רב אצל מגוון רחב של לקוחות. נושא זה בא לידי ביטוי ברבעון השלישי במספר זכיות ובהמשך הטמעת הטכנולוגיות המובילות שלנו".

החברה מעריכה כי ההכנסות ברבעון האחרון ינועו בטווח של 113-123 מיליון דולר. הרווח למניה בדילול מלא על  בסיס Non-GAAP בטווח של 94 סנט ל-1.12 דולר.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות