אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רואים ממטר: זיהום אוויר כבד בבייג'ינג פגע קשות בראות צילום: רויטרס

לא רואים ממטר: זיהום אוויר כבד בבייג'ינג פגע קשות בראות

הראות בחלקים מבירת סין עמדה היום על פחות מ-200 מטר וחייבה סגירת מחלפים ועצירת פרויקטי בנייה וכן עצירה של פעילויות חוץ בבתי הספר

05.11.2021, 20:00 | חדשות חוץ

הראות בחלקים מבייג'ינג עמדה על פחות מ-200 מטרים היום (ו') בעקבות הזיהום הגבוה בבירה הסינית שחייב גם סגירת חלק מהמחלפים, כך לפי דיווח ברויטרס. 


קראו עוד בכלכליסט:


הרשויות בעיר פרסמו אתמול את ההתראה הראשונה העונה של זיהום כבד, שמחייבת את העצירה של חלק מפרויקטי הבנייה, מפעילות המפעלים ופעילויות בית-ספריות בחוץ. 

זיהום אוויר כבד בבייג זיהום אוויר כבד בבייג'ינג | צילום: רויטרס זיהום אוויר כבד בבייגבסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי הראות הפכה מוגבלת ביותר עד כדי כך שהקצה העליון של הבניינים הגבוהים בעיר נעלמו בערפל. העיר המתועשת סובלת לעיתים קרובות מערפל סמיך בעונות הסתיו והחורף, בייחוד בימים ללא רוח. 

חלק מהמחלפים נסגרו. איסור על פעילות בית ספר באוויר הפתוח, צילום: רויטרס חלק מהמחלפים נסגרו. איסור על פעילות בית ספר באוויר הפתוח | צילום: רויטרס חלק מהמחלפים נסגרו. איסור על פעילות בית ספר באוויר הפתוח, צילום: רויטרס


עם זאת, גל קור המגיע מסיביר במהלך סוף השבוע צפוי לפזר את הזיהום. בסין מתכננים לצמצם החל מהחורף את הריכוזים של חלקיקי אוויר קטנים ומסוכנים הקרויים PM2.5 בממוצע של 4% בכל שנה בערים הגדולות, כך לפי הודעה שפרסם משרד הסביבה בחודש שעבר. 


תושבים בבייג תושבים בבייג'ינג, היום | צילום: רויטרס תושבים בבייג


לפי השגרירות האמריקאית בבייג'ינג, רמת החלקיקים באזורים העירוניים טיפסה היום לשיא של 234 מיקרוגרמים למטר מעוקב. זו רמה מאד לא בריאה. 

בספטמבר הודיע משרד הסביבה הסיני כי קמפיין החורף של סין נגד זיהום ייצא לדרך ב-64 ערים באזור צפון המדינה המתועש והנוטה לערפילים. סין אמורה לארח את אולימפיאדת החורף בבייג'ינג בפברואר השנה הבאה. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות