אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפר יונה: פרויקט להקמת מאות דירות, 10 בעלי וילות יעשו "אקזיט"? צילום: אוראל כהן

כפר יונה: פרויקט להקמת מאות דירות, 10 בעלי וילות יעשו "אקזיט"?

חן ואיתי גינדי ותדהר זכו במכרז וישלמו 118 מיליון שקל תמורת זכויות החכירה לשטח. על מחצית השנייה של שטח יש כ-10 צמודי קרקע והמגרשים שלהם יעברו תכנון מחדש. התוכנית החדשה תאפשר לבנות במקום צמודי הקרקע עוד שורת בניינים שבה מספר דירות דומה למספר הדירות שייבנו במגרש הפנוי

07.11.2021, 16:53 | אמיתי גזית

במכרז יוצא דופן של רשות מקרקעי ישראל לבניית לפחות 170 דירות בכפר יונה טמון פוטנציאל התעשרות מפתיעה לכ-10 בעלי בתים צמודי קרקע. במכרז שנסגר בשבוע שעבר זכו יחד החברות חן ואיתי גינדי ותדהר, הן ישלמו כ-118 מיליון שקל תמורת זכויות החכירה ל-20 דונם בצפון מערב כפר יונה, בצמוד לכביש 57 ובפינת הרחובות שדרות רבין והמייסדים. 

קראו עוד בכלכליסט:

רמ"י החלה השנה לשווק מגרשים כאלה לפני שהתכנון בהם הושלם, במטרה להאיץ הליכים ולאפשר לשוק הפרטי לקדם את התכנון. גם במקרה הזה היזמים יתבקשו להשלים בעצמם את אישור התוכניות. כאשר מחצית המגרש פנוי וזמין לבנייה, ועליו הם יוכלו לבנות לכל הפחות 170 דירות ב-4 בניינים בני 12 קומות. 

אבל על מחצית השטח האחר בנויים כיום כ-10 בתים צמודי קרקע, גם המגרשים האלה יעברו תכנון מחדש. התוכנית החדשה תאפשר לבנות במקום צמודי הקרקע עוד שורת בניינים שבה מספר דירות דומה למספר הדירות שייבנו במגרש הפנוי. 

כפר יונה, צילום: אוראל כהן כפר יונה | צילום: אוראל כהן כפר יונה, צילום: אוראל כהן

כאן בדיוק טמונים סיכויי ההתעשרות של בעלי הבתים. כדי שהיזמים יוכלו לממש את התוכנית החדשה, הם יצטרכו לחתום עימם על הסכם לפינוי הבתים. בדרך כלל עסקאות כאלה נחתמות על בסיס קומבינציה, שבה בעלי הבתים מקבלים יותר מדירה חדשה אחת בתמורה לפינוי ביתם. ובמילים אחרות - הבית שהיה שווה עד לפני כשבוע קצת יותר מ-3 מיליון שקל, שילש את שוויו אם לא יותר מכך.

התוכנית הזו היא צעד נוסף בדרך להפיכתה של כפר יונה ממושבה כפרית קטנה לעיר. כביש 57 שמשמש היום כביש בין עירוני, יהפוך לרחוב ראשי. לאורכו ייבנה מרכז העסקים החדש של העיר. הפרויקט שבו זכו היזמים הוא חלק מהמהלך וכולל גם בניינים נמוכי קמה למסחר ותעסוקה.

בנוסף לכך לכלכליסט נודע כי שיתוף הפעולה בין חן ואיתי גינדי לתדהר, העמיק. המכרז בכפר יונה הוא רק אחד מתוך שורה של פרויקטים שהחברות יקדמו יחד. בין היתר הן בונות בגבעת שמואל 250 דירות, 160 דירות בהוד השרון, וכן משתפות פעולה בפרויקט בגבעת שמואל.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות