אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר כ-20 חודשים ארצות הברית נפתחת מחר לתיירים מכל העולם: "יהיו תורים" צילום: גטי

לאחר כ-20 חודשים ארצות הברית נפתחת מחר לתיירים מכל העולם: "יהיו תורים"

מבקרים מחוסנים מהאיחוד האירופי, בריטניה ומדינות נוספות יוכלו להיכנס לארצות הברית - ויידרשו להציג גם בדיקת קורונה שלילית; עם זאת מספר הטיסות עדיין נמוך לעומת 2019, לפני פרוץ המגפה

07.11.2021, 20:08 | חדשות חוץ

ארצות הברית תפתח מחר את שעריה לתיירים מחוסנים, לאחר שבמשך 20 חודשים, מפרוץ מגפת הקורונה, אסרה על כניסת מבקרים מעשרות מדינות, כך מדווחת רשת CNBC. בעקבות כך צפויה עלייה בהכנסות מתיירות - החל בחברות תעופה, דרך מלונות ועד מסעדות. 


קראו עוד בכלכליסט:

התקנות שאישר הנשיא הקודם דונלד טראמפ במרץ 2020, ואשרר הנשיא הנוכחי ג'ו ביידן בינואר, אסרו על כניסת מבקרים לארצות הברית ממדינות שאינן ירוקות, יותר מ-30, ובהן בריטניה, מדינות האיחוד האירופי, הודו, סין וברזיל. לעומת זאת, בריטניה והאיחוד הקלו את תנאי הכניסה לשטחן עבור תיירים אמריקאים. 

החל ממחר המבקרים ממדינות אלה יורשו להיכנס לארצות הברית - הם יידרשו להציג הוכחה כי חוסנו באופן מלא לקורונה (מעל גיל 18) וכן בדיקה שלילית שבוצעה עד שלושה ימים לפני הטיסה (מגיל שנתיים - תקנה שחלה מינואר על כל הנוסעים הנכנסים לארצות הברית). ארצות הברית קבעה גם פטורים לעניין החיסון - הנוגע בין השאר לאזרחי מדינות שבהן זמינות החיסון נמוכה, למשל מרבית מדינות אפריקה, אפגניסטן, עיראק וארמניה. אלה יידרשו להציג בדיקה שלילית שנלקחה 24 שעות לפני ההמראה. 


נמל התעופה ג נמל התעופה ג'ון פ. קנדי | צילום: ויקיפדיה נמל התעופה ג


חברות התעופה דיווחו על זינוק במספר הנוסעים הצפוי החל ממחר. כך למשל יונייטד איירליינס הודיעה כי מספר הנוסעים שצפוי להגיע מחר יהיה גבוה ב-50% לעומת השבוע שעבר. 

דלתא איירליינס צופה כי חלק גדול מהטיסות הבינלאומיות שלה מחר יהיו מלאות, וכי יירשמו ביקושים גבוהים בשבועות הקרובים. החברה רשמה זינוק של 450% במספר רוכשי כרטיסי הטיסה בששת השבועות האחרונים, מאז הכריז הממשל האמריקאי כי בכוונתו לפתוח מחדש את הגבולות. עם זאת המנכ"ל אד בסטיאן צופה גם בעיות. "העניינים ידשדשו בהתחלה. יהיו תורים, לצערי", אמר בסוף אוקטובר. 

למרות זאת, מספר הטיסות עדיין נמוך מהתקופה של לפני פרוץ המגפה. מספר הנוסעים בטיסות הבינלאומיות של יונייטד בנובמבר יהיה 69% בלבד ממספר הנוסעים ב-2019, לעומת 63% באוקטובר. עם זאת בדצמבר השיעור יגדל ל-87%. שיעור התפוסה בטיסות של אמריקן איירליינס בנובמבר ודצמבר צפוי להיות כפול לעומת החודשים המקבילים ב-2020 - אבל נמוך ב-28% לעומת 2019.

מספר הטיסות הבינלאומיות הצפויות להגיע מחר לנמלי התעופה ניוארק ליברטי וג'ון פ. קנדי הוא 253, גבוה ב-11% לעומת אוקטובר, כך לפי רשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי. ברשות מצפים לעלייה הדרגתית במספר הטיסות בנמלי התעופה האמורים בחודשיים הקרובים, ל-75% ממספר הטיסות בנובמבר-דצמבר 2019, לפני פרוץ המגפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות