אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוסעים לטיול במדבר? אל תקחו איתכם מים צילום: ווטרג'ן

נוסעים לטיול במדבר? אל תקחו איתכם מים

פורד תתקין ברכבי הריינג׳ר שלה את המערכת לייצור מים מהאוויר של ווטרג'ן הישראלית - מובייל בוקס - שמסוגלת לייצר 20 ליטר מי שתייה ביום

08.11.2021, 15:58 | סופי שולמן

פורד הודיעה כי תחל להציע ללקוחותיה את מערכת הפקת המים מהאוויר של ווטרג׳ן הישראלית. שתי החברות הציגו את המערכת בתערוכת שיפורי הרכב sema שהתקיימה בלאס וגאס בימים האחרונים. 

קראו עוד בכלכליסט:


פורד ריינג פורד ריינג'ר עם מערכת מים של ווטרג'ן | צילום: ווטרג'ן פורד ריינג

במסגרת שיתוף הפעולה, יותקן בשלב ראשון על רכב הריינג'ר של פורד מכשיר בשם ״מובייל בוקס״, שפותח במיוחד עבור כלי רכב. לאחר התערוכה, ייצא הריינג'ר עם המכשיר למסע של 12 חודשים ברכבי ארצות הברית כדי להציג לציבור האמריקאי את מערכת השתייה הראשונה בעולם שמותקנת ברכב שטח. המובייל בוקס יכול לייצר עד 20 ליטר של מי שתייה ביום ובכך אף מקטין משמעותית את זיהום הפלסטיק בכבישים שנגרם במקרים רבים כתוצאה מפסולת של בקבוקי שתייה. 


פורד ריינג פורד ריינג'ר עם מערכת מים של ווטרג'ן | צילום: ווטרג'ן פורד ריינג


מהרצליה יוצאת הבשורה: עושים מים מאוויר מחסור במי שתייה הוא אחד מהתוצאות ההרסניות של ההתחממות הגלובלית. חברת Watergen הישראלית מייצרת כמה מכשירים ששואבים אוויר, מקררים אותו באמצעות מחליף חום, שפועל בדומה למזגן, וכך למעשה "מנזילים" את המים שקיימים באוויר בצורה של לחות עומר כביר, 46 תגובותלכתבה המלאה

המערכת ניתנת להרכבה חיצונית על סוגים שונים של כלי רכב לרבות משאיות, נגררים, אוטובוסים, קרוואנים, בתים ניידים וכל אמצעי תחבורה אחר. 

בווטרג׳ן אומרים כי בשל משקלו הנמוך יחסית - 30 ק"ג - המכשיר לא משפיע באופן משמעותי על צריכת הדלק וזקוק לתנאי שטח של טמפרטורת 15-45 מעלות צלזיוס ולחות של 20% לכל הפחות. 

בווטרג'ן מציינים כי השלב הבא הוא התקנת מערכת ייצור המים של החברה בתוך רכבים כדי לייתר לחלוטין את השימוש בבקבוקי פלסטיק בזמן נהיגה. אבטיפוס של רכב שבו מותקנת מערכת שתייה של החברה כבר נמצא במשרדי החברה בראשון לציון, עם ברז מים פעיל שמותקן בחלקו הקדמי של הרכב מתחת למערכת האודיו ומאפשר הפקה של מי שתייה קרים בכל שלב בנסיעה. 

זהו איננו שיתוף הפעולה הראשון בין ווטרג'ן לפורד. בשנים האחרונות תרמה קרן פורד את מכשירי ווטרג'ן לאזורים מוכי בצורת ברכבי העולם. מכשיריה של ווטרג'ן מסוגלים להפיק עד 6,000 ליטר מי שתייה ביום ופועלים כיום ביותר מ-80 מדינות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות