אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משתלם: עובד ביונדאי שחשף ליקויי בטיחות יקבל 24 מיליון דולר צילום: רויטרס

משתלם: עובד ביונדאי שחשף ליקויי בטיחות יקבל 24 מיליון דולר

קים גואנג הו, מהנדס ביצרנית הרכב הקוריאנית, יקבל את הסכום מהרשויות האמריקאיות לאחר שבשנת 2016 פנה מיוזמתו ל-NHTSA, הסוכנות האמריקאית לבטיחות בדרכים, ודיווח כי יונדאי והחברה הבת קיה מסתירות לכאורה פגם ייצור חמור במנועים מסדרת ת'טה 2 של הקונצרן

09.11.2021, 16:37 | תומר הדר

קים גואנג הו, מהנדס ביונדאי הקוריאנית, יהפוך בקרוב לחושף השחיתויות הראשון שיקבל סכום חסר תקדים של 24 מיליון דולר תמורת הסכמתו לחשוף ליקויים במכוניות יונדאי וקיה.

קראו עוד בכלכליסט:

תחילתה של הפרשה בשנת 2016, אז פנה גואנג הו ל-NHTSA, הסוכנות האמריקאית לבטיחות בדרכים, ודיווח מיוזמתו כי יונדאי (והחברה הבת קיה) מסתירות לכאורה פגם יצור במנועים מסדרת ת'טה 2 של הקונצרן, אשר עלולים לגרום למנוע להפסיק לפעול במהלך נסיעה ואפילו לעלות באש.

יש להדגיש: בתרבות הקוריאנית, המבוססת על נאמנות חסרת פשרות לתאגידי הענק שפועלים במדינה מרגע סיום הלימודים ועד היציאה לפנסיה, הלשנה או פנייה לרשויות על כל פעילות בלתי חוקית לכאורה אשר מתרחשת בתאגיד נחשבת למעשה בלתי נסלח. עם זאת, גואנג הו פנה כאמור לרשויות בארה"ב והתריע על הליקויים. כתוצאה מכך פתחו הרשויות בארה"ב בחקירה רשמית בשנת 2017, אשר הביאה בסופו של דבר לביצוע ריקול אשר גרר קנס שנחשב לאחד הכבדים בתולדות יונדאי קיה.

עובדים במפעל יונדאי בבייג עובדים במפעל יונדאי בבייג'ינג | צילום: רויטרס עובדים במפעל יונדאי בבייג

הסכום שקיבל גואנג הו מהרשויות האמריקאיות הוא הראשון מסוגו והוא למעשה הסכום הגבוה ביותר שניתן לעובד בתעשיית הרכב בגין חשיפת מידע מסוג זה בפני הרשויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות