אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסאפ מתכננת פיצ'רים חדשים: ערוצים כמו בטלגרם ושליחת כסף דרך ארנק Novi צילום: Chris Ratcliffe

כלכליסט-טק

ווטסאפ מתכננת פיצ'רים חדשים: ערוצים כמו בטלגרם ושליחת כסף דרך ארנק Novi

אתר WAbetainfo בדק את קוד האפליקציה בגרסאות הבטא האחרונות של ווטסאפ. התכונה העיקרית שמופיעה בקוד היא Communities, פיצ'ר שיאפשר יצירת קהילות תחת נושאים, בדומה לטלגרם. פיצ'ר חדש נוסף הוא שימוש בארנק האלקטרוני של פייסבוק, שמשתמש בטכנולוגיית P2P וקריפטו כדי להעביר כספים

09.11.2021, 18:29 | רפאל קאהאן

כבר זמן מה שווטסאפ לא ממש הוסיפה תכונות חדשות לממשק שלה. השינוי האחרון היה הוספת התמיכה בשימוש במספר מכשירים במקביל. אבל בדיקה של קוד האפליקציה בגרסאות הבטא האחרונות שלה על ידי אתר WAbetainfo מצא מספר פיצ'רים שככל הנראה יופיעו בשנה הקרובה באפליקציית הצ'ט החביבה על הישראלים. 


קראו עוד בכלכליסט:


התכונה העיקרית שמופיעה בקוד היא קהילות או Communities. פיצ'ר זה מאפשר למנהל קבוצה או קבוצות להוסיף לכל אחת מהן קהילות תחת נושאים משותפים, משהו כמו הערוצים בטלגרם. אבל בעוד טלגרם מאפשרת הפעלה של ערוצים בנפרד, כאן הקהילות ינוהלו תחת קבוצה קיימת. 


אפליקציית ווטסאפ , צילום: שאטרסטוק אפליקציית ווטסאפ | צילום: שאטרסטוק אפליקציית ווטסאפ , צילום: שאטרסטוק


המנהל יוכל לקבוע מגבלות או מדיניות שימוש כמו בקבוצות או כפי ראות עיניו. זה יאפשר לקבוצה מאורגנת להפעיל ערוצים תחת פעילויות שונות וזאת מבלי לפתוח קבוצות נפרדות. כך למשל ניתן יהיה להפעיל קהילת שיתוף נסיעות בקבוצה של חברה או קהילת היסטוריה בקבוצה של ביה''ס.

לא מדובר בתכונה פורצת דרך, אבל היא מספקת הצצה לניסיון של ווטסאפ לשדרג את חוויית השימוש בה ולהפוך אותה לרלוונטית גם עבור משתמשי טלגרם וכך אולי למשוך אותם לשורותיה. אם לא בטוח שזה יספיק, אז ווטסאפ מתכננת עוד מהלך. הפעלת ארנק אלקטרוני מובנה שיאפשר שליחה וקבלה של כסף. מדובר בעצם בתכונה שכבר נמצאת בבחינה בארה"ב ובגוואטמלה. 

פייסבוק מחזיקה בשירות Novi שהוא ארנק אלקטרוני שמשתמש בטכנולוגיית P2P וקריפטו כדי להעביר כספים. הוא משתמש במטבע דיגיטלי בשם Pax Dollar או USDP ושערכו נקוב אחד לאחד לדולר אמריקאי (FIAT). השירות הוטמע עבור משתמשי בטא ב-2 המדינות וצפוי להגיע לשימוש כללי בעתיד. הקוד שנחשף בווטסאפ מוסיף בדיקה של ת''ז עבור משתמשי השירות - ככל הנראה כאמצעי אבטחה להפעלה שלו באפליקציה. 

ההגבלה לא תופעל בהודו שם שירות העברת הכספים משתמש בארנק אחר. אבל בכל הקשור ל-Novi מדובר כנראה בעובדה מוגמרת. עכשיו כשפייסבוק הפכה למטא, Novi הפך לחטיבה נפרדת והיא תהיה אחראית על תפעול כל השירותים הפיננסים לאפליקציות השונות. עדיין לא ברור מתי התכונות האלה ישולבו רשמית בווטסאפ או היכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות