אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט השבבים? אוויס מעלה את מחירי השכרת הרכב בעד 20% mhkuo: uhehpshv

אפקט השבבים? אוויס מעלה את מחירי השכרת הרכב בעד 20%

חברת השכרת הרכב הודיעה בימים האחרונים ללקוחותיה על כוונתה לייקר את תעריפיה. ברקע: המחסור הגלובלי בשבבים שגורם למחסור במכוניות

10.11.2021, 22:33 | תומר הדר

המחסור הגלובלי בשבבים גורם למחסור במכוניות וזה מגיע בתורו אל חברות הליסינג וההשכרה בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הליסינג וההשכרה אוויס הודיעה בימים האחרונים ללקוחותיה על כוונתה להעלות את מחירי השכרת הרכב בעד 20%. ההתייקרויות ייכנסו לתוקף בחודש הבא. 

קראו עוד בכלכליסט:

יש להדגיש, כי שוק השכרת הרכב בישראל עבר השנה טלטלה. המחסור הגלובלי בשבבים גרם לירידה בהיקף המכירות לציי רכב אשר משלמים פחות מלקוחות פרטיים ו"נדחקים" לסוף התור בכל הקשור באספקה של מכוניות. 

מגרש של אוויס, יובל חן מגרש של אוויס | יובל חן מגרש של אוויס, יובל חן

מעבר לכך, הקורונה השביתה את התיירות הנכנסת, מה שגרם לירידה בכמות המכוניות אשר הוזמנו על ידי חברות השכרת הרכב, שעדיין חוששות מפני התאוששות חלקית בלבד של ענף התיירות

במקביל התרחש תהליך נוסף: הישראלים חזרו לשכור מכוניות משתי סיבות: מחסור במכוניות חדשות שמסירתן מתעכבת, מה שגורם לישראלים לחפש פתרון זמין בדמות מכונית שכורה, ועלייה בתיירות הפנים ש"שותה" את מלאי המכוניות הקיים המצומצם בכל מקרה בגלל שחברות ההשכרה לא הצטיידו מראש במספר מספק של מכוניות.

בתרחיש נורמלי לחברות ההשכרה היו מגיעות כמובן מכוניות חדשות, אבל כעת אין מכוניות חדשות בנמצא, מה שמאפשר לחברות ההשכרה לגבות עבור המכוניות מחירים גבוהים יותר.

באוויס בחרו שלא להגיב לדברים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות