אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר המשאל בטוויטר: אלון מאסק מכר השבוע מניות טסלה ב-5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

לאחר המשאל בטוויטר: אלון מאסק מכר השבוע מניות טסלה ב-5 מיליארד דולר

ביום שני מימש המנכ"ל מניות ב-1.1 מיליארד דולר לצורך תשלום מס על מימוש האופציות - בשלישי-רביעי מכר מניות נוספות ב-3.3 מיליארד דולר; בסוף השבוע ביקש מאסק מעוקביו להחליט האם עליו למכור 10% מאחזקותיו בחברה לצורך תשלום מס

11.11.2021, 06:50 | חדשות חוץ

אלון מאסק מימש ביום שני מניות טסלה ב-1.1 מיליארד דולר – סכום שמיועד לתשלום המס המתחייב ממימוש 2.2 מיליון אופציות, שניתנו לו בשנת 2012. 

קראו עוד בכלכליסט:


בסה"כ מכר במסגרת זו 930 אלף מניות טסלה – אך היה זה רק שלב ראשון בסדרת מימושים שהמשיכה בימים שלישי-רביעי, שלא היתה קשורה למימוש האמור. 

ביום שלישי מכר המנכ"ל ומייסד החברה מעל 3 מיליון מניות וביום רביעי כחצי מיליון מניות נוספות - ב-215 עסקאות נפרדות במהלך היומיים, בסכום כולל של 3.88 מיליארד דולר. 

בסך הכול מכר מאסק במהלך השבוע מעל 4.5 מיליון מניות בסכום של 5.977 מיליארד דולר. מכירות אלה התבצעו ימים לאחר משאל הטוויטר שלו המפתיע שלו, שבו שאל את 60 מיליון העוקבים בחשבון שלו האם הוא צריך למכור 10% מהמניות שלו, ובכך לשלם את המס הנדרש. 

רוב של מעל 58%, כ-3.5 מיליון קולות, הצביעו בעד המכירה – מאסק התחייב בציוץ המוזר האמור כי יממש את הכרעת העוקבים. אם אכן יעמוד בהבטחתו הוא צריך למכור 12.5 מיליון מניות נוספות לאלה שמימש במהלך השבוע. 

טסלה צפויה לחצות השנה בפעם הראשונה את סף ה-50 מיליארד דולר בהכנסות, לאחר שחצתה ב-2020 את ה-30 מיליארד דולר – השנה שעברה היתה הראשונה שבה רשמה טסלה פלוס בשורת הרווח השנתית. 

הצמיחה המהירה הקפיצה את מניית טסלה בכמעט 1,500% בשנתיים האחרונות – ב-12 החודשים האחרונים עלתה המניה ב-156% וחצתה את סף הטריליון דולר בשווי שוק. 

מנכ"ל Citadel קן גריפין אמר אתמול בכנס DealBook באונליין כי הוא אישית אינו מעוניין שמאסק יממש חלק משמעותי מהמניות שלו: "אנשים כמו אלון מאסק, כמו ג'ף בזוס, שינו את החיים. אנחנו רוצים שהם ימשיו להחזיק בשליטה בחברות שלהם, כל עוד יש להם את האנרגיה ואת האמביציה להמשיך ולקדם את העסק שלהם". 

אלון מאסק, צילום: גטי אלון מאסק | צילום: גטי אלון מאסק, צילום: גטי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות