אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יש טלטלות, אבל Wix במקום הטוב ביותר שהייתה בו אי פעם" צילום: אלן צצקין

"יש טלטלות, אבל Wix במקום הטוב ביותר שהייתה בו אי פעם"

החברה שמציעה פלטפורמה להקמת אתרי אינטרנט עקפה את התחזיות לרבעון השלישי של 2021, והעלתה את תחזית ההכנסות לשנה כולה; נשיא החברה ניר זוהר: ההשפעות של הטלטלות הן קצרות טווח

11.11.2021, 14:14 | סופי שולמן

"אם יש משהו שהתקופה האחרונה הוכיחה הוא שיש טלטלות לא מעטות, אבל ההשפעות שלהן הן קצרות טווח יחסית, בטווח הארוך WIX נמצאת במקום הטוב ביותר שהייתה בו אי פעם", כך מסכם ניר זוהר, נשיא WIX את התקופה האחרונה. 

קראו עוד בכלכליסט:

החברה שמספקת פלטפורמה להקמת אתרי אינטרנט וחנויות אונליין פירסמה את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2021 שהיו טובות מהתחזיות, אך מדובר בתחזיות שהונמכו ברבעון הקודם.

מטה חברת Wix בתל אביב, צילום: שאטרסטוק מטה חברת Wix בתל אביב | צילום: שאטרסטוק מטה חברת Wix בתל אביב, צילום: שאטרסטוק

בקיץ האחרון הפתיעה החברה את המשקיעים כאשר הפחיתה את התחזית הרבעונית וגם את השנתית ונימקה זאת בחוסר וודאות רב סביב חזרת העולם לתפקוד רגיל אחרי הקורונה. 

WIX הייתה בין המרוויחות הגדולות מהסגרים, ששלחו עסקים רבים להקים פעילות אונליין במהירות כדי לא לאבד הכנסות. 

ניר זוהר, צילום: אלן צצקין ניר זוהר | צילום: אלן צצקין ניר זוהר, צילום: אלן צצקין

"למרות הרבעון הטוב שהיה, אנחנו עדיין רואים תנודתיות גבוהה בסביבה העסקית ולכן גם הטווחים של התחזיות שלנו הם רחבים יחסית. קטונו מלהגיד שהעולם חזר לקדמותו אבל העסק שלנו עובד חזק ועדיין יש יותר ויותר לקוחות שרוצים להעביר את העסקים שלהם לדיגיטל", מוסיף זוהר. מניית WIX, שמחקה 30% מערכה מאז התוצאות שפורסמו באוגוסט, מתאוששת קלות בטרום המסחר בבורסת נאסד"ק. 

WIX סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 321 מיליון דולר, צמיחה של 26% ביחס לרבעון המקביל ב-2020. את הרבעון הקודם היא סיימה עם הכנסות של 316 מיליון דולר וסיפקה אז תחזית להכנסות של כ-317 מיליון דולר. וויקס עדיין רחוקה מרווחיות ורשמה הפסד תפעולי של 69 מיליון דולר כאשר ברבעון הזה חלה גם הרעה בתזרים מפעילות שהסתכם ב-4.3 מיליון דולר וזאת לעומת 14 מיליון דולר ברבעון הקודם. התזרים החופשי הפך לשלילי בעקבות הוצאות של 13 מיליון דולר, שקשורות רובן לקמפוס שמקימה וויקס בתל אביב ואשר אמור לאכלס את 2.800 העובדים שלה בישראל. 

התזרים ימשיך להיות נקודת התורפה של WIX גם ברבעון הנוכחי ואף שהיא מעלה את תחזית ההכנסות השנתית, את התחזית לתזרים היא דווקא מפחיתה. 

"אנחנו רואים שיש ביקושים גבוהים למוצרים שלנו ולכן רוצים לנצל את ההזדמנות כדי להשקיע בשיווק. כמו כן יש השפעה לשקל החזק", מסבירים ב-WIX, "השקל החזק לא יגרום לנו אמנם לשנות את תוכניות גיוס כוח האדם בישראל, אבל בחברות קטנות יותר זה כן יכול לקרות". 

"מה שיותר משמעותי אצלנו בהקשר של גיוס עובדים חדשים הוא המחסור", אומר זוהר, "המחסור בישראל הוא לא בעובדים זוטרים או חסרי ניסיון, אלא דווקא בעובדים המנוסים. אם אתה רוצה להרים משהו בפינטק, למשל, אתה חייב עובדים עם עשר שנות ניסיון לפחות. לכן גם התוכניות שמקדמת הממשלה להבאת עובדים להייטק מחו"ל לא צפויה להשפיע. המותג של ישראל עדיין לא מספיק חזק כדי להביא לפה טאלנטים טכנולוגיים לרילוקיישן", הוא מוסיף.

זוהר מתייחס גם לסוגיית עלויות כוח האדם שהתייקר דרמטית בשנה האחרונה: "יש סיטואציות בהן אנשים באים אלינו עם הצעות מבחוץ שמכפילות להם את השכר, אבל אנחנו לא יכולים להילחם בזה. WIX כבר כל כך גדולה שאם אני אכפיל את השכר אצלנו זה יקפיץ את השכר בכל השוק", מסביר זוהר, "לכן אנחנו מנסים להיות אטרקטיביים יותר בדברים אחרים כמו הרכיב המנייתי בשכר". 

על פי התחזיות המעודכנות, WIX צופה הכנסות שנתיות של 1.27 מיליארד דולר בסיכום 2021, אשר ישקפו צמיחה של 29% ביחס ל-2020. 

תחזית התזרים החופשי המעודכנת היא ל-27-22 מיליון דולר וזאת לעומת 40-35 מיליון דולר בהתאם לתחזית הקודמת. את הרבעון האחרון של השנה היא צפויה לסיים עם הכנסות של 333-324 מיליון דולר, צמיחה של 15%-18% מול הרבעון המקביל. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות