אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תחויב לאפשר אמצעי תשלום חיצוניים החל בדצמבר צילום: AP

גיימריסט

אפל תחויב לאפשר אמצעי תשלום חיצוניים החל בדצמבר

ביהמ"ש דחה את בקשת צו המניעה של יצרנית האייפון וקבע כי עליה להחיל את השינויים ב-9 בדצמבר. בשימוע שנערך, גרסה החברה כי דרוש לה עוד זמן כדי למזער את הסיכונים הכרוכים בשינויי התקנון. השופטת דחתה את הטענה משום שאפל ביקשה להקפיא את פסק הדין עד להכרעה חדשה

11.11.2021, 15:15 | עירד עצמון שמאייר

בית המשפט הפדרלי של צפון קליפורניה דחה את בקשתה של אפל להוציא צו מניעה לביצוע פסק הדין בתביעה של אפיק גיימס (Epic Games) נגד יצרנית האייפון. השופטת איבון גונזלס רוג'רס (Yvonne Gonzalez Rogers) קבעה כי החל ב-9 בדצמבר, מפתחי יישומונים יוכלו להטמיע קישורים וכפתורים המובילים למערכות תשלום צד-שלישי.

קראו עוד בכלכליסט:

בחודש שעבר, הגישה אפל ערעור על פסק הדין, שמאפשר למעשה לעקוף את העמלה בסך 30% שאפל גובה מרכישות בתוך האפליקציות עצמן - רובן במשחקי מובייל חינמיים (Freemium). לפיכך, ביקשה יצרנית האייפון מבית המשפט להוציא צו מניעה זמני עד שתתקבל הכרעה בערכאה גבוהה יותר . ביום שלישי נערך שימוע בנושא צו המניעה, במהלכו טענה אפל כי נדרש לה עוד זמן לשכתב את מדיניות חנות האפליקציות שלה.

"זו תהיה הפעם הראשונה אי פעם בה אפל תאפשר ליישומונים להטמיע קישורים לתוכן דיגיטלי. יידרשו חודשים להבין את סוגיות ההנדסיות, הכלכליות והעסקיות", טען עורך הדין מארק פרי, בא כוחה של החברה. "זה מסובך ביותר. מוכרחות להיות הגנות וקווים מנחים להגנה על ילדים, מפתחים, צרכנים ועל אפל עצמה. ואלה כללים שמוכרחים להיכתב בצורה ברורה וניתנת לאכיפה".

"פורטנייט" באייפון, צילום: Cnet "פורטנייט" באייפון | צילום: Cnet "פורטנייט" באייפון, צילום: Cnet

פרקליטה של אפל ציין כי אפל כבר ניאותה ליישם אחד מבין שני השינויים שבית המשפט ציווה עליה, בכך שהסירה את הסעיף המגביל את הדרכים בהן יוצרי אפליקציות יכולים ליצור קשר עם לקוחותיהם באמצעות הדוא"ל. לעומת זאת, אפל טענה כי הטמעת קישורים חיצוניים מהווה סיכון למשתמשי האייפון, וכי מפתחי אפליקציות עלולים להונות משתמשים או להפנות אותם לאתרים זדוניים.

"אנחנו מאמינים כי אם אפל תחויב להחיל שינויים אלה, הצרכנים ייפגעו. מפתחים ייפגעו. זו עובדה. זה הולך לקרות", קבע פרי. גונזלס רוג'רס השיבה לטענות אלה באומרה כי אפל לא ביקשה הארכה של מספר חודשים לביצוע פסק הדין, אלא צו מניעה בלתי-מוגבל בזמן, עד שתתקבל הכרעה בערעור - זאת בניגוד לטענה כי יצרנית האייפון זקוקה לזמן נוסף לחישוב סיכונים.

אפיק, שסולקה לצמיתות מהאפסטור, הגישה אף היא ערעור על פסק הדין, שהתייחס בביטול למרבית הטענות שהציגה יצרנית "פורטנייט". בשלב זה, שתי החברות לא מעוניינות לחדש את היחסים ביניהן. אפל דחתה את הבקשה של אפיק להשיב את חשבון המפתחים שלה בקוריאה הדרומית. זאת בשל חקיקה חדשה המונעת מאפל להכריח מפתחי יישומונים להשתמש במערכת התשלום הייעודית שלה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות