אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מוכרת את התותח האוטומטי החדש של צה"ל למדינה באסיה-פסיפיק צילום: אלביט מערכות

אלביט מוכרת את התותח האוטומטי החדש של צה"ל למדינה באסיה-פסיפיק

התותח בעל יכולות טעינה וכינון אוטומטיות פותח במימון משרד הביטחון וצה"ל יתחיל לקבל אותו רק בעוד שנתיים. הוא מותקן על משאית לטובת ניידות מהירה ויורה פגזים לטווח של כ-40 ק"מ. מדינה באסיה רכשה את המערכת בחוזה של 106 מיליון דולר

15.11.2021, 09:37 | אודי עציון

עסקה ראשונה לגרסת היצוא של התותח הבא של צה"ל: אלביט מערכות זכתה בחוזה בסך 106 מיליון דולר שבמסגרתה תספק את תותח הסיגמא למדינה באסיה-פסיפיק. החוזה ימומש במהלך תקופה של חמש שנים.


תותח הסיגמא מתוצרת אלביט, צילום: אלביט מערכות תותח הסיגמא מתוצרת אלביט | צילום: אלביט מערכות תותח הסיגמא מתוצרת אלביט, צילום: אלביט מערכות

קראו עוד בכלכליסט:

הסיגמא מבוסס על תותח ה"רועם" שמפתח מפעל סולתם של אלביט עבור חיל התותחנים, באמצעות חוזה בסך 125 מיליון דולר ממשרד הביטחון. הוא כולל תותח הוביצר 155 מ"מ בעל יכולות טעינה וכינון אוטומטיות, מה שמאפשר את הפעלתו בידי צוות של שלושה לוחמים בלבד. המערכת מסוגלת לבחור ולטעון באופן אוטומטי את סוג הפגז, המטען ההודף והמרעום הדרושים בהתאם למשימה. טווח הירי עומד על כ-40 ק"מ.

הסיגמא והרועם מותקנים על משאית 10X10 מתוצרת אושקוש, ולא על פלטפורמה זחלית כמו התותחים הקיימים בצה"ל. השימוש במשאית שטח יקשה על התותח המתנייע לנוע בשטח קשה, אבל יאפשר לו ניידות מהירה יותר בשטח קל יותר ועל כבישים, מה שיסייע לו לעבור במהירות רבה יותר בין עמדות ירי כדי להגן על עצמו, או בין זירות לחימה. 

הגרסה הקודמת של התותח - "אטמוס" שמו - נמכרה לפי מקורות זרים בין השאר לפיליפינים, אזרבייג'אן, תאילנד וקמרון.

תותחי הרועם הראשונים יסופקו לצה"ל ב-2023, בחוזה שיימשך עד 2030. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות