אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההייטק דוחף גם את ריט 1: מחירי השכירות זינקו והקרן מעלה תחזיות עמית שעל

ההייטק דוחף גם את ריט 1: מחירי השכירות זינקו והקרן מעלה תחזיות

ברבעון שחלף הוארכו חוזים חדשים בנכסי קרן הנדל"ן בהתייקרות ריאלית של 5.4% במחירים; המנכ"ל שמואל סייד: "כלל מגזרי הפעילות חזרו לרמות שלפני הקורונה, בוחלק מהמגזרים אף ניכרת עלייה מעבר. הסביבה העסקית מאופיינת בביקוש גובר למשרדים בעיקר הודות לגידול חד בהיי טק"

15.11.2021, 16:12 | חזי שטרנליכט

הביקוש הגובר למשרדים עבור חברות ההייטק הוביל לעלייה בשיעור דו-ספרתי בדמי השכירות נטו (NOI) שגבתה ריט 1. מנכ"ל הקרן שמואל סייד ציין כי כלל המגזרים במשק חזרו לפעילות ברמה של טרום התפרצות מגיפת הקורונה והוא הוסיף כי במידה מסויימת אף ניכרת פעילות בקצב גבוה יותר. ההתאוששות לדבריו אינה נוגעת רק לתחום המשרדים, אלא גם למרכזים המסחריים. ברבעון שחלף הוארכו חוזים חדשים בנכסי החברה בהתייקרות ריאלית של 5.4% במחירים.


קראו עוד בכלכליסט:


ריט 1 מתמחה בעיקר בתחום המשרדים. הקרן הוקמה ב-2006 ו-53% מסך נכסיה, במונחי שווי הוגן, הם משרדים כיום, ירידה ביחס לנתון שנרשם לפני עשור שעמד אז על 61%. שטחי המסחר מהווים כיום 23% מנכסיה מול 30% בעבר. הקרן אף נכנסה לתחום בתי החולים הסיעודיים (7%) והעלתה את שיעור שטחי התעשייה והלוגיסטיקה מ-7% ב-2011 ל-13% כיום. יתרת הנכסים הם חניונים (4%).


מרכז סיעודבחיפה בבניין שבבעלות ריט 1 , יחצ מרכז סיעודבחיפה בבניין שבבעלות ריט 1 | יחצ מרכז סיעודבחיפה בבניין שבבעלות ריט 1 , יחצ


הקרן רשמה שיפור גם בנתוני הרווחיות (FFO) ברבעון השלישי, ועדכנה כלפי מעלה את רף התחזית לשנה הנוכחית הן ב-NOI והן ב-FFO. בסיכום הרבעון השלישי ה-NOI הסתכם ב-92 מיליון שקל, עלייה של 13% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. ה-FFO הריאלי עלה ב-11% ברבעון השלישי והסתכם ב-66.7 מיליון שקל. הרווח הנקי זינק ב-41.6% והסתכם ב-80.9 מיליון שקל ברבעון השלישי. 

ריט 1 עדכנה כלפי מעלה את התחזיות שלה לשנה הנוכחית. אומדן ה-NOI המעודכן של החברה 342-346 מיליון שקל, בהשוואה לאומדן המקורי שעמד על כ-320-330 מיליון שקל. אומדן ה-FFO הריאלי עודכן ל247-251 מיליון שקל, בהשוואה ל-228-238 מיליון שקל באומדן המקורי. הקרן מחויבת על פי חוק לחלק דיבידינד בגין רווחים שהיא רושמת. היא צפויה לחלק השנה 133 מיליון שקל כדיבידנד. ריט 1 שילמה דיבידנדים בכל תקופת הקורונה למעשה.

שמואל סייד מנכ"ל ריט 1 ציין כי "כלל מגזרי הפעילות שלנו חזרו לרמות שהיו לפני התפרצות הקורונה, ובחלק מהמגזרים, אף ניכרת עלייה מעבר לכך. אנו נמצאים בסביבה עסקית צומחת, המאופיינת בביקוש גובר למשרדים בעיקר הודות לגידול חד בענף ההיי טק. בנוסף, גם מרכזי המסחר של החברה, שמרביתם מרכזי קניות פתוחים, ואף החניונים, מושפעים לחיוב מההתאוששות ומהעלייה בצריכה הפרטית, והפדיונות בהתאם".

לדבריו, "במהלך התקופה, ובניגוד למגמה של מיעוט עסקאות בענף, הצלחנו להשלים את רכישתם של מספר נכסים אטרקטיביים ומגוונים וביניהם בי"ח סיעודי בחיפה, נכסים לוגיסטיים בנאות חובב, בציפורית ובבית שמש כמו גם מרכז מסחרי בנתניה צמוד לאיקאה, שנרכש לאחר תקופת הדוח. בנוסף, אנחנו עתידים להשלים בקרוב את רכישת מרכז מסחרי בגני תקווה וחניון במתחם יצחק שדה (חסן עראפה) וממשיכים לקדם את בניית מגדל אינפיטי ברעננה".

מניית ריט 1 עולה ב-0.5% בבורסה כעת. שווי השוק של הקרן – 3.76 מיליארד שקל, והתשואה שרשמה מתחילת השנה עומדת על 34%. בשנת הקורונה, נסוגה המניה שלה ב-18.3%. כך שבסיכום השנתיים האחרונות התשואה עומדת על 7.3%.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות