אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל שירות גרוע: זכיינית מבחני הנהיגה טלדור נקנסה ב־2 מיליון שקל צילום: ערן גרנות

בגלל שירות גרוע: זכיינית מבחני הנהיגה טלדור נקנסה ב־2 מיליון שקל

אחרי חודשים ארוכים של זמני המתנה למבחני נהיגה מעשיים וביטולים של עשרות טסטים מדי יום ברגע האחרון, החליט משרד התחבורה לקנוס את החברה. השרה מיכאלי: "התנהלות חמורה"

16.11.2021, 09:57 | אודי עציון

אחרי חודשים ארוכים של זמני המתנה למבחני נהיגה מעשיים וביטולים של עשרות טסטים מדי יום ברגע האחרון, הודיע משרד התחבורה לחברת "טלדור" כי יוטל עליה קנס גדול בסך 2 מיליון שקל.


קראו עוד בכלכליסט:


טלדור היא זכיינית הטסטים מטעם משרד התחבורה בין השאר בתל־אביב, ירושלים וכן בדרום המדינה, אשר נרכשה לפני שנה בידי וואן טכנולוגיות. בחודשים האחרונים התמודדה החברה עם השבתת הטסטים בימי מבצע "שומר החומות", אך במשרד התחבורה טוענים כי הדבר אינו מצדיק את רמת השירות הנמוכה שהיא מעניקה.


שרת התחבורה מרב מיכאלי, צילום: אוראל כהן שרת התחבורה מרב מיכאלי | צילום: אוראל כהן שרת התחבורה מרב מיכאלי, צילום: אוראל כהן


טלדור הייתה אחת משתי הזוכות במכרז הפרטת הטסטים לפני שלוש שנים שערך משרד התחבורה, לצד מילגם, שמציגה רמת שירות טובה בצורה משמעותית. הקנס מכסה רק את אי עמידתה של טלדור ברמת השירות שעליה התחייבה בחודשים ספטמבר ואוקטובר, ועשוי לגדול בהמשך אם לא יחול שיפור ברמת השירות. 

ביטולי הטסטים, עליהם נכתב לא פעם בממון בחודשים האחרונים, מהווים לא רק מכה לתלמידים, ומונעים מחלקם להשיג את רישיון הנהיגה לפני גיוסם לצה"ל, אלא גם פגיעה כלכלית משמעותית במורים לנהיגה, לאחר שהפסידו את התשלום עבור העמדת הרכב לטסט, וכבר לא יספיקו לקבוע שיעורי נהיגה לאותו זמן.

במשרד התחבורה אומרים כי לאחר שבועות ארוכים של ניסיון להביא את החברה למיצוי אפקטיבי של היכולות ולעמידה באמנת השירות, התברר כי טלדור עדיין אינה עומדת ברמת השירות המצופה וחורגת מהחוזה שעליו היא חתומה עם המדינה. במשרד התחבורה מדגישים כי כל חברה שלא תעמוד בדרישות שנקבעו יוטלו עליה סנקציות כמתחייב בהסכם ההתקשרות עימה. 

שרת התחבורה מרב מיכאלי אמרה לממון כי "המשרד שלנו צריך את נשות ואנשי המקצוע הטובים ביותר על מנת לאפשר פעילות תקינה ויעילה של כלל השירותים של המשרד. ההתנהלות של חברת טלדור היא התנהלות חמורה ומטופלת בהתאם. התרענו בפני החברה על אי־עמידה באמנת השירות שנקבעה על ידי רשות הרישוי, ולמרות ההתראות שקיבלה החברה היא לא עמדה בהתחייבותה ולכן תיקנס. לא אאפשר פגיעה מתמשכת בתלמידות ובתלמידי הנהיגה, ומשרדנו יגלה אפס סבלנות כלפי מקרים והתנהלות הפוגעת בציבור". מטלדור לא נמסרה תגובה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות