אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

בנט: המשימה הבאה של הסטארט-אפ ניישן - לפתור בעיות גלובליות

בנאום וידאו מיוחד בפתיחת ועידת Mind the Tech NY 2021 של כלכליסט ובנק לאומי אמר ראש הממשלה נפתלי בנט: "תחשבו איך מפיקים מים באזורים צחיחים, איך מחוללים אנרגיה ירוקה ואוגרים אותה ואיך מייצרים מזון בלי לפגוע בסביבה. זה מה שאנחנו צריכים להתמקד בו"

16.11.2021, 17:48 | אליחי וידל

"לסטארט-אפ ניישן שלנו יש הרבה במה להתגאות, אבל יש אפילו הרבה יותר לאן לשאוף ולהשיג. יש לנו משימה ענקית: תארו לעצמכם עד כמה גדולה היתה יכולה להיות ההשפעה של ישראל - אם היינו מתעלים יותר מהאנרגיה שלנו כדי לפתור בעיות גלובליות". כך אמר ראש הממשלה נפתלי בנט בנאום וידאו מיוחד ששודר בפתיחת ועידת Mind the Tech NY 2021 של כלכליסט ובנק לאומי בניו יורק.

ראש הממשלה הדגיש כי באמצעות רתימת המשאב האנושי, "לא היינו משפרים רק את החיים במישור הלאומי, כאן בישראל, אלא היינו מצילים חיים ברחבי העולם. אנחנו עושים לא מעט בתחום הזה, אבל אפשר לעשות עוד יותר, על ידי רתימת מקור האנרגיה היקר ביותר שלנו, האנרגיה וכוח המוח של האנשים שלנו".

נפתלי בנט בשידור וידיאו לבאי וועידת ניו יורק, צילום: לשכת רה"מ נפתלי בנט בשידור וידיאו לבאי וועידת ניו יורק | צילום: לשכת רה"מ נפתלי בנט בשידור וידיאו לבאי וועידת ניו יורק, צילום: לשכת רה"מ

בדבריו בוועידה מנה ראש הממשלה את הישגיה הטכנולוגיים של המדינה ב-73 שנותיה: "לקחנו ארץ עקרה והפרחנו אותה; הפכנו את אחד המקומות הצחיחים ביותר על פני כדור הארץ למדינה מספר אחת בעולם בתחום חדשנות המים; רתמנו את רוחה של אחת התרבויות העתיקות בעולם, התרבות היהודית, והשתמשנו בה כדי ליצור מרכז של חדשנות חדשה וטכנולוגיה חדשה".

עכשיו, לדבריו, "כשאתם מתכנסים כדי לדבר על עתיד החדשנות - אל תתאפקו. תרתמו את כוח הדמיון שלכם ותחלמו בגדול. אזרו את האומץ לקחת סיכונים ולטפח את העוצמה כדי לקום בחזרה - גם אם דברים לא ממש מסתדרים כמתוכנן. ותרשו לי לומר לכם זאת: כשאתם מייסדים חברה - זה אף פעם לא עובד על פי התכנון. אתם האחראים ליצור טכנולוגיות חדשות שיכולות להתמודד עם בעיות בחיים האמיתיים. תחשבו איך מפיקים מים באזורים שזקוקים להם, איך מחוללים אנרגיה ירוקה, איך אוגרים אנרגיה, איך מייצרים מזון בלי לפגוע בסביבה. זה מה שאנחנו צריכים להתמקד בו ואני מצפה לראות מה צופן לנו העתיד", סיים בנט את דבריו לבאי הוועידה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות