אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון שביעי של צמיחה דו־ספרתית לאינטרקיור: "צופים המשך גם ב־2022" צילום: עמית שעל

רבעון שביעי של צמיחה דו־ספרתית לאינטרקיור: "צופים המשך גם ב־2022"

חברת הקנאביס הרפואי, הגדולה בענף במונחי שווי שוק והיחידה שמנייתה הניבה תשואה חיובית השנה, רשמה עלייה של 174% בהכנסות ברבעון השלישי, ומתקרבת לקצב הכנסות שנתי של 250 מיליון שקל

17.11.2021, 08:00 | חזי שטרנליכט

עסקי הקנאביס הרפואי מחייכים לאינטרקיור . החברה רשמה עלייה בשיעור תלת־ספרתי בהכנסותיה ברבעון השלישי, השלימה בכך שבעה רבעונים רצופים של עלייה דו־ספרתית בהכנסות, והיא מצפה להמשך המגמה ברבעונים הקרובים. לפי נתוני ההכנסות ברבעון המדווח, אינטרקיור מתקרבת לקצב הכנסות שנתי של רבע מיליארד שקל. החברה רושמת תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת זה חמישה רבעונים ברציפות.


קראו עוד בכלכליסט:אינטרקיור רשמה שיא באוקטובר האחרון, כשמכרה מעל טונה של מוצרי קנאביס בישראל - נתח שוק שקרוב ל־30%. החברה סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 61.7 מיליון, הנתון הגבוה בתולדותיה. מדובר בעלייה של 174% לעומת הכנסות החברה ברבעון המקביל, ובצמיחה של36% בהשוואה לרבעון השני השנה. ה־EBITDA (רווח נקי בניכוי הוצאות פחת, מסים והפחתות) זינק פי 2 בתוך שנה והסתכם ברבעון ב־14 מיליון שקל.


אהוד ברק , צילום: מוטי קמחי אהוד ברק | צילום: מוטי קמחי אהוד ברק , צילום: מוטי קמחי


אינטרקיור היא חברת הקנאביס הרפואי הגדולה בבורסת תל אביב במונחי שווי שוק. מבין 10 החברות במדד ת"א־קנאביס היא היחידה ששווה יותר ממיליארד שקל (1.01 מיליארד שקל). הבאה בתור מבחינת שוויה היא פנאקסיה, ושווי השוק שלה כחמישית מאינטרקיור - 192 מיליון שקל.  ,   ,


במהלך הרבעון השלישי הוסיפה אינטרקיור, בראשות היו"ר אהוד ברק, 3 בתי מרקחת שרכשה מקאנומד ודיווחה על 4 נוספים, שמביאים את מספר בתי המרקחת שלה בפריסה ארצית ל־20 - 14 מהם בעלי רישיון לניפוק קנאביס רפואי. 

מניית אינטרקיור החלה להיסחר בנאסד"ק ברבעון שהסתיים בחודש שעבר, ונסחרת גם בבורסה הקנדית. המניה הגיבה אתמול בבורסה המקומית בירידה של 6.7% לפרסום התוצאות, אך מתחילת השנה זינקה ב־44.9% ומתחילת החודש ב־9.6%.

מניית אינטרקיור היא היחידה במדד ת"א־קנאביס שרשמה תשואה חיובית השנה, וגם בסיכום התשואה הדו־שנתית היא היחידה עם תשואה חיובית (30.2%). 

בעל המניות העיקרי בחברה, המנכ"ל אלכסנדר רבינוביץ', מחזיק כיום ב־22.96% מהחברה. ברבעון האחרון הוא קנה יותר מ־420 אלף מניות ב־10 מיליון שקל. רבינוביץ' אמר עם פרסום התוצאות: "אנו מצפים שהצמיחה תימשך גם ברבעון הרביעי ולאורך 2022".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות