אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד טרנטינו על מכירת NFT של "ספרות זולה" צילום: גטי אימג'ס

תביעה נגד טרנטינו על מכירת NFT של "ספרות זולה"

אולפני מירמקס תובעים את הבמאי המוערך על תוכניותיו למכור סדרה של שבעה NFT, שיכילו עותקים מתוך תסריט בכתב ידו לסרט האיקוני "ספרות זולה" - בטענה כי הפעולה פוגעת בזכויות היוצרים שלהם על הסרט

17.11.2021, 10:25 | ynet

אולפני מירמקס הגישו תביעה נגד הבמאי, קוונטין טרנטינו, בשל תוכניותיו לייצר ולמכור במכירה פומבית סדרה של NFT המבוססת על הסרט האגדי משנת 1994 - "ספרות זולה".


קראו עוד בכלכליסט:


בתחילת החודש הודיע הבמאי כי הוא מתכוון למכור בחודש הבא שבעה קבצי NFT, הכוללים עותקים סרוקים מתוך תסריט מוקדם בכתב ידו של סצנות שלא נראו בסרט או נחתכו ממנו, עם הערות שמע ואלמנטים נוספים. כל אחד מהם יכלול גם מאפיין "סודי" שיוודע לקונה בלבד. 

NFT הוא מטבע חד פעמי או יצירה דיגיטלית חד פעמית המקושרת לאדם ספציפי דרך טכנולוגייה קריפטוגרפית, במקרה הזה בלוקצ'יין. אלא שלטענת מירמקס תוכניותיו של טרנטינו, מפרות את זכויות היוצרים של האולפן על הסרט משנת 1994 ולבמאי זכות לעשות זאת. על כן היא מבקשת לאסור את מכירת ה-NFT וכל הפרת זכויות אחרת של מירמקס.

קוונטין טרנטינו בכנס NFT בניו יורק באוקטובר 2021, צילום: בלומברג קוונטין טרנטינו בכנס NFT בניו יורק באוקטובר 2021 | צילום: בלומברג קוונטין טרנטינו בכנס NFT בניו יורק באוקטובר 2021, צילום: בלומברג

"התנהלותו של טרנטינו הכריחה את מירמקס להביא את התביעה הזו נגד משתף פעולה מוערך במטרה לכפות, לשמר ולהגן על זכויות הרכוש החוזיות והאינטלקטואליות בנוגע לאחד מסרטיה האיקונים והמוערכים ביותר של מירמקס", נכתב בתביעה שהוגשה לבית המשפט בלוס אנג'לס. "התנהגותו של טרנטינו יכולה להטעות אחרים להאמין כי מירמקס מעורבת ביוזמה שלו. והיא יכולה גם להטעות אחרים להאמין שהם יכולים לעסוק בעסקאות דומות, כאשר למעשה מירמקס מחזיקה בזכויות הדרושות לפיתוח, מסחר ומכירה של NFT הקשורים לספריית הסרטים הגדולה שלה". 

אומה תורמן וג אומה תורמן וג'ון טרבולטה מתוך הסרט ספרות זולה | צילום: Miamax אומה תורמן וגעורכי דינו של הבמאי הגיבו לתביעה בטענה כי המכירה נופלת תחת הזכויות החלקיות של טרנטינו על ההפקה, לרבות זכויות הפרסום של התסריט.

הסרט "ספרות זולה" בכיכובם של סמואל ל. ג'קסון, אומה ת'ורמן, ג'ון טרבולטה ואחרים, זכה להצלחה אדירה בביקורת ובקופות וביסס את טרנטינו כאחד הבמאים המובילים בעולם, לאחר הצלחת סרטו הקודם "כלבי אשמורת". הוא זכה בפרס בפסטיבל קאן והיה מועמד לכמה פרסי אוסקר, מתוכם זכה בפרס התסריט. מירמקס שחררה גם סרטים נוספים של הבמאי כמו "ג'קי בראון" וסרטי "קיל ביל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות