אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנינסולה מציגה ירידה בממוצע תיק האשראי ללקוחות, לצד זינוק ברווחים

פנינסולה מציגה ירידה בממוצע תיק האשראי ללקוחות, לצד זינוק ברווחים

חברת האשראי החוץ בנקאי רשמה ברבעון ה-3 ירידה של 4% בממוצע תיק האשראי ללקוחות לעומת הרבעון ה-2; עם זאת, הרווח הנקי הסתכם ב-14 מיליון שקל, זינוק של פי 3 לעומת הרבעון המקביל אשתקד; ההכנסות קפצו ב-112%

17.11.2021, 12:30 | אלמוג עזר

התחרות בענף האשראי מקשה על פנינסולה? חברת האשראי החוץ בנקאי פרסמה הבוקר את הדוח הכספי והציגה ירידה בממוצע תיק האשראי ללקוחות – לראשונה מתחילת משבר הקורונה. הממוצע הסתכם ב-1.09 מיליארד שקל לעומת 1.13 מיליארד שקל ברבעון השני של2021, ירידה של 4%. 

למרות הירידה בתיק האשראי, הכנסות הריבית ברבעון השלישי ל-2021 של פנינסולה הסתכמו ב-34 מיליון שקל, עלייה של 112% לעומת 16 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. נציין כי הרבעון השלישי אשתקד אופיין בפעילות עסקית נמוכה בענף האשראי החוץ בנקאי בעקבות התפשטות הקורונה שיצרה קושי במתן אשראי לעסקים.  

בנוסף, עסקת היהלומים עם איגוד ממשיכה לתמוך ברווחי החברה. בסוף ספטמבר 2020 הושלמה העסקה לרכישת תיק האשראי ליהלומנים של בנק אגוד. גודל התיק אשר נרכש על ידי החברה לאשראי נקוב יהלומים, עמד בספרי בנק אגוד על 192 מיליון שקל והתמורה אשר שולמה בגינו עמדה על 76 מיליון שקל. 

כתוצאה מהשלמת העסקה, על פי הערכות החברה בעבר, נוספה להכנסות החברה תוספת של 5 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2021.

הרווח הנקי ברבעון השלישי לשנת 2021 הסתכם ב-14 מיליון שקל, זינוק של פי 3 בהשוואה ל-5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרבעון הקודם אופיין בהוצאות אשראי וביטוח גבוהות בפנינסולה על רקע התפשטות הקורונה שפגעו ברווח. החברה תחלק דיבידנד של 8 מיליון שקל.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות