אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

"להייטק הישראלי יש תפקיד משמעותי בחזרה של ניו יורק לחיים"

יום הדיונים הראשון של ועידת כלכליסט בניו יורק נחתם אמש ב"מסיבת יוניקורנים" שמשכה אליה את היזמים הבולטים והמצליחים מניו יורק ומתל אביב. אראל מרגלית שאירח את האירוע אמר, "ניו יורק היא מגדלור של חדשנות, שמושכת את החברות הישראליות הטובות ביותר". קונסול ישראל בניו יורק, אסף זמיר, הוסיף, "תעשיית ההייטק שורדת בעיר יותר מכל תעשייה אחרת"

17.11.2021, 17:00 | עומר כביר

יום הדיונים והפגישות הפורה של ועידת Mind The Tech NY 2021 של כלכליסט ובנק לאומי נחתם אתמול במסיבה ייחודית: נשף היוניקורנים הראשון בהיסטוריה, שמשך למרכז Margalit Startup City בסוהו את היזמים הבולטים והמצליחים ביותר מניו יורק ומתל אביב. "ישראל וניו יורק הן שתי מעצמות טכנולוגיות ומוקדים של יוניקורנים", אמר בפתח האירוע המשקיע ומייסד המרכז, אראל מרגלית. "ניו יורק היא מגדלור של חדשנות, שמושכת את החברות הישראליות הטובות ביותר".

קראו עוד בכלכליסט:

באירוע השתתפו כ-400 איש ובהם ראשי תעשיית ההייטק בניו יורק, בכירי עולמות הבנקאות והביטוח, שותפים בבבתי השקעות גדולים, משקיעים ומנכ"לי חברות ייעוץ פיננסי ועורכי הדין ויזמים. נכחו גם מנכ"לים של 16 חברות מהפורטפוליו של JVP, קרן ההון סיכון שייסד מרגלית, ובהן Anyclip, ThetaRay, Nanit ו-Centrical.

קונסול ישראל בניו יורק אסף זמיר ואראל מרגלית, צילום: ניר אריאלי קונסול ישראל בניו יורק אסף זמיר ואראל מרגלית | צילום: ניר אריאלי קונסול ישראל בניו יורק אסף זמיר ואראל מרגלית, צילום: ניר אריאלי

"בפברואר 2021 השקנו את Margalit Startup City בניו יורק – מרכז סייבר בינלאומי בשיתוף עם עיריית ניו יורק והאוניברסיטאות קולומביה, קורנל, NYU ו-CUNY", אמר מרגלית. "ואז הגיעה הקורונה, וזה היה אתגר גדול מאד. העיר נכנסה למצב קשה מאד ורבים מכם התקשתם כאן בניו יורק ומסביב לעולם לתת משמעות חדשה לילדים שלכם, השראה למשפחה שלכם ולמצוא דרך לשמר את היצירתי

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (10 תמונות)

ות בשעה שהכל לא ברור. מנהיגים פוליטיים בכל מקום היו אובדי עצות, כמעט שלא היה שיתוף פעולה בינלאומי.


"אבל היה סוג אחד של אנשים בכל העולם שפתח את השערים, יצר את הגשרים וחיבר בין ערים וחברות - היזמים. אנשים שממציאים, שלא מקבלים לא כתשובה, שממציאים רעיונות חדשים שמספקים השראה גם בשעה של אתגר וצורך. רבים מכם כאן קרעתם את הצורה כדי למצוא רעיונות, אסטרטגיות ודרכים חדשות לחבר אנשים ולתת להם תקווה ואתגר חדש בשעה שהערים כמעט מתו. אנחנו כל כך גאים בכם הערב. להייטק הישראלי יש תפקיד משמעותי בחזרה של ניו יורק לחיים. חברות חזקות וגדולות שהפכו למובילות קטגוריה, הרחיבו את הפעילות שלהן והקימו את המטה הבינלאומי שלהן בניו יורק. זה מרגש ומעורר גאווה".

קונסול ישראל בניו יורק, אסף זמיר, הוסיף: "מי שגר בניו יורק רואה שהעיר עוד לא התאוששה לגמרי מהקורונה. יש מקומות פנויים בכל מסעדה, בתיאטראות ובחנויות. אבל כאן, החדר הזה עמוס. זה מראה שהתעשייה הזו שורדת בעיר יותר מכל אחת אחר. העובדה שיש כאן יזמים אמריקאים וישראלים, מניו יורק ומתל אביב וערים אחרות בישראל, מקדמת את המטרה המשותפת שלנו ומדגימה את מה שבאמת מדהים בתעשיית ההייטק הישראלית".

Margalit Startup City הוא מרכז חדשנות שמהווה נקודת מפגש בין חברות לשותפים אסטרטגיים, משקיעים פוטנציאליים ובכירים מהתעשייה העסקית והטכנולוגית. במרכז פועלות 35 חברות מישראל, ארה"ב ומדינות נוספות, שמפתחות טכנולוגיות בתחומי סייבר, בינה מלאכותית, ביג דאטה, פינטק, מדיה ובריאות דיגיטלית. המרכז פעל לאורך כל השנתיים האחרונות, למרות הקורונה, ואיפשר לעובדים רבים להגיע ולעבוד במקום וייצר צמיחה עסקית משמעותית שבאה לידי ביטוי בגידול דרמטי במספר העובדים: מ-50 עובדים בתחילת 2020 ליותר מ-300 היום.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות