אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט מינה נאמן קבוע לשולץ ואישר להפעיל את החברה לצורך שיקומה

פרסום ראשון

בית המשפט מינה נאמן קבוע לשולץ ואישר להפעיל את החברה לצורך שיקומה

בעקבות דיון שהתקיים היום בנושא, הורה השופט חגי ברנר לנאמן עו"ד אבנר כהן להפעיל את החברה וקבע כי "קיים סיכוי סביר לשיקומה הכלכלי של שולץ". השופט הדגיש כי הפעלת החברה לא שוללת אפשרות שנושי החברה יתבעו את בכיריה "אם יימצא כי אכן עומדת עילת תביעה אפשרית לחברה או לנושיה כלפי מי שהביא אותה למצבה כיום"

17.11.2021, 20:35 | ליטל דוברוביצקי

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר מינה היום (רביעי) נאמן קבוע לחברת ההסעדה שולץ ואישר להפעיל את החברה לצורך שיקומה הכלכלי. ברנר הוציא לבקשת החברה צו פתיחה בהליכים, ומינה לנאמן את עו"ד אבנר כהן.

קראו עוד בכלכליסט:

החלטתו של השופט ניתנה לאחר דיון שהתקיים היום בבית המשפט. במסגרת החלטתו קבע השופט: "בסופו של דבר עסקינן בבחירה בין חלופות. ברור כי פירוק הוא החלופה הגרועה  ביותר, מפני שבמקרה כזה המשמעות היא הדממה מיידית של החברה, מה שיוריד לטמיון לאלתר את הפעילות מול לקוחות רבים, פעילות שיש לה ערך כלכלי".

לדברי השופט, "בעניין הסיכוי הסביר לשיקומו הכלכלי של התאגיד, דומה כי אכן סיכוי כזה קיים". השופט ציין כי קיימת אפשרות למכירת החברה וקבע: "לאחר שמצאתי כי קיימים אמצעים למימון ההוצאות הכרוכות בהפעלת החברה וכי אין חשש סביר  שהפעלת החברה תפגע בנושים, ויש סיכוי סביר לשיקום כלכלי שלה, אני מורה על הפעלת  החברה לשם שיקומה הכלכלי".

על פי ברנר, הניסיון להפעיל את החברה אינו שולל את האפשרות לתבוע את בכירי החברה "אם יימצא כי אכן עומדת עילת תביעה אפשרית לחברה או לנושיה כלפי מי שהביא אותה  למצבה כיום".

החלטת השופט ניתנה היום לאחר שהחברה הגישה בקשה לצו פתיחת הליכים לאחר שנקלעה לחובות של כ-100 מיליון שקל (כ-60 מיליון לנושים וכ-40 מיליון שקל הלוואת בעלים). אתמול (יום שלישי) הגיש הנאמן דו"ח ראשוני ממנו עלה כי הוא מעמיד את החברה למכירה

עו"ד רם דקל, בא כוח אחת מנושיה של שולץ, חברת נטו, מסר בתגובה להחלטת בית משפט: "מאחר ואנחנו לא רואים סיכוי שיתקבל תשלום משמעותי בגין פעילות החברה, ברור שתשלום כלשהו לנושים הלא מובטחים יכול וצריך להגיע מהדירקטורים ומבעלי השליטה.  אני בטוח שהנאמן יפעל מיד לאחר שייצב את החברה גם לבדיקת עניינים אלה. גם השופט בהחלטתו מציין שהליכי חדלות פירעון אלו אינם מונעים הליכים נגד בעלי השליטה, וכך אכן יהיה". שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות