אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערעור התקבל: 360 מיליון שקל ישוחררו לטובת מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל צילום: אוראל כהן

הערעור התקבל: 360 מיליון שקל ישוחררו לטובת מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל

בית המשפט העליון דחה את התביעה של מוטי בן משה לקבל פיצוי של הפער בין עסקת אפריקה שנחתמה מולו והתפוצצה לבין זו שנחתמה עם קבוצת לפידות של יעקב לוקסנבורג; המשמעות: 360 מיליון שקל שהוקפאו מסך התמורה ששילמה לפידות, יועברו למחזיקי האג"ח

18.11.2021, 11:56 | גולן חזני

בית המשפט העליון קיבל את הערעור של חברת הנאמנות הרמטיק ודחה את התביעה של מוטי בן משה וקבוצת אלון רבוע כחול בסך 340 מיליון שקל נגד הרמטיק.

קראו עוד בכלכליסט:

הדחייה נעשתה לאחר שהשופטת איריס לושי עבודי בבית המשפט המחוזי בת"א קבעה כי בן משה רשאי לתבוע את הסכום.

מדובר בדיון משפטי ארוך ומייגע שהחל כבר ב-2019. מוטי בן משה ואלון רבוע כחול זכו בסוף 2017 בתמיכתם של מרבית מחזיקי האג"ח של אפריקה השקעות, שקרסה, להצעת הסדר החוב מטעמם. 

בן משה אמור היה להציל את מחזיקי האג"ח של אפריקה מהפסד של כ-3 מיליארד שקל. אולם שנה לאחר הצעתו לרכישת הנכסים של החברה לפי שווי של 2.3 מיליארד שקל, בוטלה העסקה ובסופו של דבר נמכרה אפריקה בחלקים. התביעה של בן משה היא על ההפרש בין העסקה שנחתמה מולו לבין העסקה מול קבוצת לפידות שרכשה ב-2019 את אפריקה השקעות.

בית המשפט בראשות השופט עופר גרוסקופף קבע כי בן משה לא יכול לתבוע את הרווח שהפיקו המחזיקים מההפרש בין העסקה מולו והעסקה מול לפידות. בית המשפט ציין כי בן משה רשאי לתבוע את הרווח שהוא עצמו ציפה להפיק מהעסקה. את הרמטיק ייצגו עורכי הדין גיא גיסין ואופיר נאור. בן משה יוצג בידי רענן קליר.

בן משה תבע את הרמטיק, נאמן האג"ח, בתביעה חריגה, שכן מדובר בחברה קטנה שאינה יכולה לשלם את המחיר. כך הקפיאה הרמטיק 360 מיליון שקל מהתמורה שהעבירה לפידות יחד עם אלטשולר שחם, תמורת רכישת אפריקה, וסכום זה לא הועבר למחזיקי האג"ח, רובם גופים מוסדיים וקרן כלירמרק, במשך שנתיים.

בבית המשפט המחוזי ימשיכו לדון בתביעתו של בן משה לקבל בחזרה את הפקדון של 100 מיליון שקל שהפקיד לעסקה, וסכום של עשרות מיליוני שקלים בתביעה נוספת על הנזקים בתקופה של שנה וחצי שבהם לא ניתנה לו האפשרות לאפשר לפיקדון להיות מושקע בשוק ההון. 

מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, צילום: אוראל כהןשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות