אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אנבידיה: מטאוורס יכולה לחסוך מיליארדים לחברות בעולם הממשי באדיבות אנבידיה

כלכליסט-טק

מנכ"ל אנבידיה: מטאוורס יכולה לחסוך מיליארדים לחברות בעולם הממשי

בריאיון לאתר CNBC חשף ג'נסן הואנג את החזון שלו ליקומים מקושרים של מציאות מדומה שמשמשים מעבר לפנאי ומסחר. לדבריו, חברות יכולות להסתמך על המטאוורס כדי להפחית בזבזנות ולהגביר יעילות תפעולית, למשל באמצעות סימולציות שונות - למפעלים ולרשתות חשמל

20.11.2021, 10:09 | חדשות חוץ

מנכ"ל אנבידיה ג'נסן הואנג מאמין שחברות משקיעות כסף ביצירת מטאוורס (metaverse) כי בסופו של דבר זה יחסוך להן מיליארדים בעולם הממשי. 


קראו עוד בכלכליסט:


בריאיון לאתר CNBC חשף הואנג את החזון שלו ליקומים  מקושרים של מציאות מדומה שמשמשים מעבר לפנאי ומסחר. לפי הואנג, חברות יכולות להסתמך על המטאוורס כדי להפחית את הבזבזנות ולהגביר את היעילות התפעולית. 

עם זאת, באנבידיה מעדיפים את המונח אומני–וורס (omniverse) על פני מטאוורס. "אנחנו מבזבזים הרבה דברים כדי לפצות יתר על המידה על העובדה שאנחנו לא עושים סימולציות (simulate). אנחנו רוצים לעשות סימולציות לכל  המפעלים במטאוורס, באומני–וורס הזה. אנחנו רוצים לעשות סימולציות למפעלים באומני–וורס. אנחנו רוצים לעשות סימולציות לרשתות החשמל של העולם באומני–וורס", אמר. 

"בכך שנעשה זאת, נוכל להפחית את כמות הבזבזנות, וזו הסיבה מדוע הכלכלה מאחורי זה כל כך טובה לחברות", המשיך והסביר. "החברות מוכנות להשקיע סכום כסף קטן כדי להשיג יכולות בתחום הבינה המלאכותית, ובתקווה הן חוסכות מאות ומאות ומאות של מיליארדי דולרים".

מנכ"ל אנבידיה, ג מנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג. מעדיף להשתמש במונח אומני-וורס | באדיבות אנבידיה מנכ"ל אנבידיה, ג

אנבידיה היא היצרנית הגדולה בעולם של שבבים גרפים ולבינה מלאכותית. הביקוש למוליכים למחצה של החברה בעלייה גם ככה, אך ההתעניינות המוגברת וההשקעות הקשורות למטאוורס מעניקות יתרון נוסף לחברה. הסיבה לכך היא שהשבבים שהחברה מייצרת הם בעלי תפקיד מהותי במכשירים הממוחשבים שינהלו את המטאוורס. 

מוקדם יותר השבוע דיווחה אנבידיה על תוצאות טובות מהתחזיות לרבעון השלישי, ומניית החברה זינקה בשבועות האחרונים, בין השאר בשל אופטימיות המשקיעים סביב המטאוורס. מאז תחילת החודש עלתה המניה ב-29% ובשלושת החודשים האחרונים התחזקה ב-66%. בעקבות זאת, שווי השוק של אנבידיה עומד כעת על 824.6 מיליארד דולר, והיא החברה בעלת השווי השביעי בגודלו מבין החברות הנסחרות במדד S&P 500. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות