אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: העובדות במפעל טסלה מתמודדות עם תנאים סיוטיים של הטרדות מיניות צילום: רויטרס

תביעה: העובדות במפעל טסלה מתמודדות עם תנאים סיוטיים של הטרדות מיניות

ג'סיקה באראזה, עובדת במשמרות לילה במפעל החברה בקליפורניה, תובעת פיצויים מהחברה בטענה שחוותה מגע לא הולם והערות סקסיסטיות קולניות כמעט על "בסיס יומי". לטענתה מסכת ההטרדות נמשכה קרוב לשלוש שנים

20.11.2021, 12:20 | חדשות חוץ

העובדות במפעל של טסלה בפרימונט בקליפורניה מתמודדות עם תנאים "סיוטיים" של הטרדות מיניות,  כך עולה מתביעה שהגישה עובדת של  יצרנית המכוניות החשמליות. 

קראו עוד בכלכליסט:

באתר ה-BBC דיווחו כי העובדת, ג'סיקה באראזה, שעבדה במשמרות לילה במפעל, טוענת כי חוותה מגע לא הולם והערות סקסיסטיות קולניות כמעט על "בסיס יומי" היא תובעת לקבלת פיצויים מהחברה, שבבעלותו של אלון  מאסק. 

מטסלה עוד לא התקבלה תגובה לתביעה. 

באראזה סיפרה לעיתון הוושינגטון פוסט, שדיווח לראשונה על התביעה, כי העובדים הגברים נהגו להציע לה הצעות מגונות, לבהות לה בחזה, לתאר את מבנה הגוף שלה בביטויים כמו "תחת בצל" ו"בקבוק קולה", ולהתחכך בה כאילו במקרה. באחת התקריות שהיא מתארת, עובד אחד הרים אותה והניח את ידיו על המתניים שלה, ואילו בתקרית אחרת עובד הציב את הרגל שלו בין הירכיים שלו כשהיא ניסתה להחתים כרטיס אחרי הפסקת האוכל שלה. לדבריה, התקרית הזו היא שהובילה להחלטתה להגיש את התביעה. "לאחר קרוב לשלוש שנים של הטרדות, מאבדים את תחושת הביטחון, זה גורם לך לאבד מהאנושיות שלך", אמרה בריאיון. 


מפעל טסלה בפרימונט, קליפורניה, צילום: רויטרס מפעל טסלה בפרימונט, קליפורניה | צילום: רויטרס מפעל טסלה בפרימונט, קליפורניה, צילום: רויטרס


לטענתה, טסלה עודדה תרבות של הטרדות מיניות. היא הגישה לדבריה שתי תלונות בספטמבר ובאוקטובר, אך הבעיות לא נפתרו. באראזה (28) היא אם לשניים ונמצאת כעת בחופשת מחלה. 

לפי באראזה, בדומה לחברות רבות אחרות בסקטור הטכנולוגיה, היא נדרשה לחתום על הסכמי גישור שמטרתם למנוע מסכסוכים פנימיים להגיע לבתי המשפט. אולם, לדבריה, התנאים הלא הוגנים של ההסכם לא מאפשרים לאכוף אותו. בוושינגטון פוסט ציינו כי עובדים נוספים אישרו את הטענות של באראזה. 

זו לא הפעם הראשונה שעובדים במפעל תובעים את טסלה. רק בחודש שעבר נדרשה טסלה לשלם פיצויים בגובה 137 מיליון דולר לאוון דיאז, שסבל מהטרדות על רקע גזעי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות