אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגיוס שהקפיץ את שווי קורנית דיגיטל במיליארד דולר עוד לפני שהכסף נכנס לקופה צילום: כפיר זיו

הגיוס שהקפיץ את שווי קורנית דיגיטל במיליארד דולר עוד לפני שהכסף נכנס לקופה

יממה לאחר שהודיעה קורנית כי תמכור מניות ב-293 מיליון דולר ושותפתה אמזון תשתתף בהנפקה ותמכור ב-107 מיליון דולר, הקפיצו המשקיעים את מנייתה בכ-14%; מאז 2015 ביצעה החברה עוד ארבעה מהלכים דומים שהזרימו בסך הכל 659 מיליון דולר לקופתה

20.11.2021, 19:13 | חזי שטרנליכט

אחרי שרשמה תשואה של 593% בתוך שלוש שנים, יצרנית מדפסות הטקסטיל הדיגיטליות קורנית דיגיטל  מנצלת פעם נוספת את הגיאות בוול סטריט ומבצעת יחד עם שותפתה אמזון הנפקת מניות. בסוף השבוע הודיעה החברה על התמחור בהנפקת מניות מלווה בחיתום, שתזרים לקופתה 293 מיליון דולרים. כחלק מאותה הנפקה מכרה אמזון מניות בסכום של 106.6 מיליון דולר שיזרום ישר לקופתה של אמזון. כך שסך התמורה בהנפקה נאמדת בכ-400 מיליון דולר. בעקבות כך המשקיעים הקפיצו את מנייתה במסחר בנאסד"ק אתמול בכ-14% לשווי שוק של 8.16 מיליארד דולר, ובסך הכל זינוק של מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט:

יש לציין שהנפקת המניות של אמזון כרוכה בהסכם אופציות שהעניקה לה קורנית בעבר. מדובר בחלק מהשותפות העסקית בין שתי החברות, כשאמזון אחראית עד היום להזמנה של מדפסות של קורנית. בנוסף לכך, העניקה קורנית לחתמים אופציה לרכישת עוד 396.9 אלף מניות שלה בתוך 30 יום, בסכום של כ-60 מיליון דולר. הסגירה של ההנפקה תתבצע פורמלית רק ביום שלישי הקרוב. 

רונן סמואל, מנכ"ל קורנית, צילום: אוראל כהן רונן סמואל, מנכ"ל קורנית | צילום: אוראל כהן רונן סמואל, מנכ"ל קורנית, צילום: אוראל כהן

אם בעבר עבדה תעשיית הטקסטיל עם מערכות דפוס ענקיות שהדפיסו כמויות עצומות בסדרות שתוכננו מראש, המדפסות הדיגיטליות של קורנית מאפשרות לבצע עבודות מצומצמות יחסית. הן קטנות יותר וניתן להתקין ולהשמיש אותן קרוב לבית הלקוח ובכך לחסוך את עלויות השילוח, נושא שהפך לאקוטי לקמעונאים כיום לנוכח עליית מחירי התובלה הימית. 

קורנית הודיעה על התמחור של ההנפקה ביום חמישי. המשקיעים התלהבו מהמהלך, שכן ביום למחרת זינקה כאמור מנייתה ב-13.8% לשער של 176.4 דולרים – עלייה של קרוב למיליארד דולר בשווי השוק (989 מיליון דולר). תוספת השווי לקורנית ביום שישי היתה פי 3.4 מסכום הגיוס שייכנס לקופתה. מניית החברה מראש העין נסחרת בבורסת הנאסד"ק בלבד, לו היתה נסחרת בתל אביב היה שווי השוק שלה - 8.16 מיליארד דולר, או 25 מיליארד שקל, ממקם אותה במקום ה-8, בין מניות בנק מזרחי טפחות לבנק דיסקונט.

קורנית מבצעת את ההנפקה כשהיא חברה יציבה מאוד מבחינה פיננסית. בקופתה היו 363.7 מיליון דולר בתום הרבעון השלישי, כשסך המאזן שלה הסתכם ב-678 מיליון דולר. כלומר הקופה של החברה היתה מוצקה והיוותה 53% מסך המאזן. הגיוס צפוי להגביר את הנזילות ולאפשר לחברה לבצע מהלכי רכישות פוטנציאליים.

גיוסי ההון באמצעות הנפקות של מניות הם פרקטיקה נפוצה של קורנית. מאז 2015 ביצעה החברה חמישה מהלכים דומים. לנוכח הזינוק במחיר המנייה זוהי ההנפקה הגדולה ביותר במונחי היקף המזומנים שייכנס לקופה. הגיוסים הסתכמו ב-659 מיליון דולר, כשמחיר המניה שלפיו בוצע הגיוס הראשון באפריל 2015, היה 10 דולרים בלבד, והוא זינק ב-1,410% מאז עד לגיוס הנוכחי, ולמעשה ב-1,664% ביחס לשער המניה האחרון ביום שישי. כך שאם יש משקיע שחשש שהגיוסים התכופים ידללו אותו, כדאי לו לזכור את מחיר המניה הנוכחי, ולמעשה יש בכך הסבר מדוע המשקיעים בנאסד"ק אהבו כל כך את החדשות. חברת ברקליס שימשה חתם בהנפקה האחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות