אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיע, יזם נדל"ן? הכן את עצמך לשנת 2022 צילום: שאטר-סטוק

משקיע, יזם נדל"ן? הכן את עצמך לשנת 2022

שנה היסטורית: שבירת השיאים בענף הנדל"ן מניב פירות והזדמנויות חד פעמיות למשקיעים, האם גם השנה הבאה תהיה כזאת? עו"ד גל בוסקילה מציג עמדה חד משמעית: "שנת 2022 תהיה מצוינת ותייצר הזדמנויות נפלאות למשקיעים בנדל"ן"

22.11.2021, 11:18 | בשיתוף Visionet

לא סוד ששנת 2021 הייתה שנה טובה למשקיעים בתחום הנדל"ן. כבר בתחילת השנה דווח על גידול של 60% ברכישת דירות להשקעה, מה שמשך את שוק הנדל"ן למעלה ויצר הזדמנויות מדהימות למשקיעים. 

מנתוניה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מתחילת שנת 2021 ועד חודש נובמבר, הייתה עלייה של 10% במחירי הנדל"ן במדינת ישראל. בתשעת החודשים הראשונים של 2021 מכרו הקבלנים 39,363 דירות, גידול של 39% לעומת התקופה המקבילה של 2020, שבה נמכרו רק 28,386 דירות.

הצמיחה המהירה ועליות המחירים בעולם הנדל"ן מובילים משקיעים רבים בכל רחבי הארץ לבצע פעולות כדי לנצל את ההזדמנות הקיימת בשוק. בעקבות הנתונים והמגמות בשוק הנדל"ן, שוחחנו עם עו"ד גל בוסקילה, מומחה בתחום, בעל משרד באשקלון המתמחה במקרקעין ונדל"ן, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, נחלות, אגודות שיתופיות, ירושות וצוואות, כדי להבין כיצד עושים זאת נכון.

עו"ד בוסקילה, מה תפיסתך בנוגע לעתיד עליית המחירים בשנים הקרובות בנדל"ן?

"כל עוד מדינת ישראל לא תשחרר קרקעות זמינות לבניה ותיצור שינוי במאזן המציג היצע נמוך ביחס לביקוש הגבוה - המצב לא ישתנה. בנוסף, במדינת ישראל יש אחוז ילודה וגירושין מהגבוהים ביחס למדינות המערב, מה שמצריך עוד בתי מגורים ליותר אנשים. לבסוף, צריך לזכור שאנחנו מדינה קטנה, ורבים, גם מחוץ לארץ, רוצים פיסת אדמה בארץ הקודש, לכן המלצתי הראשונה היא לעלות על רכבת והנדל"ן לא להביט עליה מהתחנה. אני חי ורואה את המגמה, לפיה אכן רבים מבינים את העניין ולא מעט משקיעים ללא רקע, מעוניינים להצטרף לעולם הנדל"ן".

ההיכרות הגבוהה של עו"ד בוסקילה עם שוק הנדל"ן וההבנה שרוב המשקיעים לא יודעים פרטים מהותיים בנוגע להרכב העסקה, מה לבדוק, יכולת המינוף שלהם ועוד, הובילו אותו להקים מסלול ליווי ייחודי שפותח את עולם השקעות הנדל"ן לכולם. המסלול הייחודי, מבטיח ליווי מלא מעו"ד, שמרכז עבור המשקיע את כל ההליך תחת קורת גג אחת, ומספק שקט נפשי גם למי שאלו צעדיו הראשונים בתחום. 

כיצד ניתן להבטיח שלא פספסנו שום שלב, ולמנוע טעויות בהשקעות נדל"ן?

המסלול החדשני כולל כל מה שמשקיע נדל"ן זקוק לו בבית אחד ומשנה את כללי המשחק. עו"ד בוסקילה מלווה ומוביל את התהליך מתחילתו ומוודא שהיזם יהיה מוגן ומוקף באנשי מקצוע איכותיים, מקצוענים, שסוללים עבורו את הדרך ללא הפתעות מצערות.

"השקעה בנדל"ן היא ללא ספק כדאית, אבל רבים חוששים מפאת חוסר ידע, זמן או עניין, ובכך מפספסים הזדמנויות מעולות. יש הרבה פחדים שמלווים את התהליך, ובצדק, לכן המעטפת שלנו נותנת מענה מלא. עוד הרבה לפני שיש נכס, אנו מתחילים מאיפיון הלקוח ומטרותיו, בחינת ההכנסות וההוצאות שלו ובדיקה מראש מה גובה המשכנתא שהוא יכול לקבל ובאילו תנאים, מה המיסים הצפויים, מה הכלים שעומדים לרשותו כדי למנף את ההון הקיים, מה המטרה שלו מהנכס לאורך זמן, כך שכבר בשלב איתור הנכס, הלקוח יודע מה האפשרויות הפיננסיות שלו.  

רק אחרי שמיפינו את אפשרויות של המשקיע, אני פונה למאתרי הנכסים שלנו, שמאתרים את הנכס המשתלם על פי המפרט שנקבע בפגישת האפיון. אנחנו בוחנים ומשאירים את הנכסים בעלי הפוטנציאל המקסימלי בכפוף לתקציב ודרישות הלקוח. כעו"ד אני בודק את הפרטים הקטנים, כך שהמשקיע מגיע לסיבוב ממוקד עם אנשי השטח שלנו, בנכסים שמותאמים עבורו ואין חשש שיתגלעו בעיות משפטיות בהמשך. באמצעות האפיון גם אנשים עם הון התחלתי נמוך יחסית, הצליחו להשקיע ולרכוש דירה ראשונה להשקעה.

משנבחר הנכס, אם צריך שיפוץ או השבחה, אנחנו מכוונים לאנשי מקצוע רלבנטיים. אני מנהל את הצד המשפטי ועומד בראש האופרציה הזאת. הלקוח מתנהל מולי, אדם אחד שמרכז עבורו באחריות הכל. זאת לצד כל הטיפול המשפטי של הרכישה, דיווח לרשות המיסים, לרשות המקומית, העברת הזכויות וכו' ובהמשך יצירת חוזה השכירות ובדיקת נאותות של השוכר הפוטנציאלי".

כלומר, המסלול פונה גם למי שמעולם לא עסק בנדל"ן או בהשקעות משום סוג, ודואג שהכסף שלו מנוהל בזהירות ובטחון, תוך מקסום השקעתו וללא סיכונים מיותרים.

עו"ד גל בוסקילה, צילום: משרד הפרסום מדיה-דום עו"ד גל בוסקילה | צילום: משרד הפרסום מדיה-דום עו"ד גל בוסקילה, צילום: משרד הפרסום מדיה-דום

נבחרת שלמה עומדת לצד המשקיע

עו"ד בוסקילה אומנם מספק מענה לכל הסוגיות המשפטיות ומנהל את התהליך כולו, הוא עצמו איש הקשר מול המשקיע, אך לצדו פועל צוות מיומן ומקצועי, איש איש בתחומו. הצוות כולל יועץ משכנתאות, שמוודא מקסום המינוף הפיננסי, יועצי מימון שמלווים את המסלול כדי להבטיח תשואה גבוהה, צוות של אנשי שטח שמאתרים את הנכסים ואם יש צורך בכך, גם רעייתו, טל בוסקילה, אדריכלית שמספקת ייעוץ תכנוני ועיצובי.

לעו"ד בוסקילה ניסיון ניהולי ומשפטי עשיר, שירת כקצין צה"ל 6 שנים, התמחה בפרקליטות המדינה ועבד כשכיר במשרד המתמחה במקרקעין ואגודות שיתופיות.

לפני כשנה, פתח את המשרד עם התוכנית הייחודית למשקיעים, עבור לקוחות שרצו להיכנס לעולם הנדל"ן שהיה זר להם ופרשו או חלילה מכך נפגעו, עקב מחסור בידע ומבלי שהיה מישהו אמין, שיילווה אותם לאורך הדרך. כעו"ד, בוסקילה מחויב לשקיפות מלאה ולקוחותיו מקבלים פירוט מפורט בכל שלב בתהליך.

השקעות בנדל"ן, צילום: אביב גולדשטיין השקעות בנדל"ן | צילום: אביב גולדשטיין השקעות בנדל"ן, צילום: אביב גולדשטיין

התמקצעות היקפית בנדל"ן – היעד הכנסה פסיבית מנדל"ן

עו"ד בוסקילה, רק בן 29 והספיק רבות בחייו, כך שקצרה היריעה מלהכיל. בימים אלה, הוא שוקד על סיום התואר השני שלו בחשבונאות באוניברסיטת בר אילן: "את העולם המספרים והכלכלה החלטתי לגייס לטובת הלקוחות שלי מתוך הבנה שעולם המימון והמיסוי הוא חלק אינטגרלי מעולם ההשקעות, וכדי לוודא שהלקוחות שלי אכן יעמדו בהתחייבויותיהם, ושהם לא נכנסים להרפתקה שעלולה לסכן אותם, או את משפחתם".

המומחיות של עו"ד בוסקילה ידועה, והוא משמש גם כמרצה בתחום הנדל"ן, כמרצה חוץ במשרד הביטחון לאנשי קבע, וכמרצה בקורס מתווכים לקראת הבחינה של משרד המשפטים. הידע שלו מקיף את תחום הנדל"ן, הן כבעל מקצוע בתחום והן כמשקיע מיומן בעצמו.

עו"ד גל בוסקילה חושף את המסלול החדש למשקיעים בנדל"ן - ליווי מקצועי אישי וצמוד למשקיעים בליווי צוות מומחים מקיף ובניהול משפטי. 

"אני בעצמי משקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל, וכמשקיע, גיליתי כמה חשיבות יש לעין משפטית מתחילת התהליך. הבנתי שלא מספיק לספק למשקיעים מענה מקיף אלא שהוא צריך להיות מעוגן בליווי משפטי, שיבטיח ראש שקט ובטחון ללקוח. לכן, הקמתי את מסלול הליווי וריכזתי במקום אחד את כל מה שמשקיע בנדל"ן זקוק לו, והכי חשוב, מי שמלווה אותו מ א-ת הוא עו"ד, שזה בהחלט נותן תחושת ביטחון בתהליך". 

רגע לפני ששנת 2021 הדרמטית בענף הנדל"ן מסתיימת ושנת 2022 מתחילה, כדאי להבין שניתן להיכנס לשוק המשקיעים גם ללא ניסיון, ולהבטיח שקט נפשי ובטחון כלכלי למשקיע ולמשפחתו.

עו"ד גל בוסקילה, העליה 1, אשקלון, 08-6749999

לפייסבוק>> , לאתר>>שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות